PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

II runda PGE Ekstraligi w sobotę i niedzielę

W najbliższą sobotę i niedzielę rozegrane zostaną mecze II rundy PGE Ekstraligi. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych w inaugurującej sezon rundzie rozegrane zostało tylko spotkanie w Toruniu. Mecze w Częstochowie i Rybniku zostały odwołane.
W lany poniedziałek Get Well Toruń przegrał na własnym torze z CASH BROKER Stalą Gorzów 44:46. W starciu z gorzowianami poniżej oczekiwań spisali się Paweł Przedpełski i Michael Jepsen Jensen, dlatego na mecz w Zielonej Górze menadżer Jacek Gajewski awizował w składzie w miejsce Duńczyka, Grzegorza Walska. Dobrym sprawdzianem dla zawodników obu zespołów był czwartkowy finał Złotego Kasku. Z dobrej strony pokazali się Patryk Dudek i Adrian Miedziński, nieco poniżej oczekiwań pojechał kapitan Ekantor.pl Falubazu Zielona Piotr Protasiewicz, a formy cały czas poszukuje Przedpełski.

Atut własnego toru i aktualna forma zawodników przemawia za zwycięstwem Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. W sporcie, a zwłaszcza w żużlu słowo „faworyt” jest mylne, o czym na inaugurację poprzedniego sezonu przekonali się zielonogórscy fani. Sezon 2017 chcą rozpocząć od bardzo mocnego uderzenia nie tylko żużlowcy Falubazu, ale również ich kibice. Każdy kto zjawi się na stadionie przy W69 weźmie udział w efektownej oprawie przygotowanej na inauguracyjny mecz.

Spragnieni żużla oraz emocji na torze w Grudziądzu fani czarnego sportu już na inaugurację mogą się szykować na zacięte spotkanie z aktualnymi Mistrzami Polski. W 2016 roku żużlowcy GKM-u okazali się niepokonani na własnym owalu, a nieprawdopodobne akcje były na porządku dziennym każdego meczu. Nikt na pewno nie wyobraża sobie w ekipie MRGARDEN GKM Grudziądz od straty punktów w swojej twierdzy.

To dopiero początek rozgrywek i trudno jest jednoznacznie wskazać faworyta. W gazie jest Przemysław Pawlicki, który pokazał się z bardzo dobrej strony w Toruniu, a w miniony czwartek dołożył zwycięstwo w Złotym Kasku. – Poprzednie sezony pokazały, że w Grudziądzu decydujący będzie start. Jedziemy na mecz pełni nadziei powalczyć o kolejne dwa punkty do ligowej tabelipowiedział trener CASH BROKER Stali Gorzów, Stanisław Chomski

Sobotni mecz ROW Rybnik – BETARD Sparta Wrocław po analizie prognoz pogody na kolejne dni, aktualnego stanu toru w Rybniku po opadach śniegu i deszczu, w porozumieniu z organizatorem został odwołany. Nagły powrót zimy spowodował również, że to samo stało się z meczem Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa – FOGO Unia Leszno.

EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – GET WELL TORUŃ (sobota 20:00, live nSport+)

Get Well Toruń:

 1. Greg Hancock
 2. Paweł Przedpełski
 3. Chris Holder
 4. Grzegorz Walasek
 5. Adrian Miedziński
 6. Daniel Kaczmarek

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra:

 1. Patryk Dudek
 2. Jarosław Hampel
 3. Jason Doyle
 4. Andriy Karpov
 5. Piotr Protasiewicz
 6. Sebastian Niedźwiedź

Sędzia: Wojciech Grodzki, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ –  CASH BROKER STAL GORZÓW (niedziela 19:00, live nSport+)

CASH BROKER Stal Gorzów

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Niels Kristian Iversen
 3. Krzysztof Kasprzak
 4. Martin Vaculik
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Rafał Karczmarz

MRGARDEN GKM Grudziądz

 1. Krystian Pieszczek
 2. Tomasz Gollob
 3. Rafał Okoniewski
 4. Krzysztof Buczkowski
 5. Artem Laguta
 6. Mateusz Rujner

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Tomasz Welc

Piotr Kaczmarek