Hit w Częstochowie, ważny mecz dla Torunia – zapowiedź niedzieli w PGE Ekstralidze

fot. Dariusz Ryl
fot. Dariusz Ryl

Po jednym meczu 5. rundy PGE Ekstraligi w piątek, przyszła pora na niedzielne rozstrzygnięcia najlepszej żużlowej ligi świata. Hitem kolejki bezsprzecznie będzie potyczka w Częstochowie, gdzie gospodarze podejmą niepokonaną do tej pory ekipę FOGO Unii Leszno. W drugim niedzielnym pojedynku grudziądzanie zmierzą się na własnym torze z drużyną GET WELL Toruń.

Pierwszą niedzielną potyczką będzie rywalizacja w Grudziądzu. Goście przystąpią do niej osłabieni brakiem kontuzjowanego Jasona Doyle’a (nie ma go w awizowanym składzie). Jego miejsce zajął tam Filip Nizgorski, którego w trakcie meczu będą zastępować bardziej doświadczeni koledzy. Gospodarze przystąpią do meczu uskrzydleni zeszłotygodniowym zwycięstwem nad drużyną BETARD SPARTA Wrocław. Robert Kempiński desygnował do walki z torunianami analogiczny skład, jak w przypadku potyczki z wrocławianami.

16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – GET WELL Toruń

LIVE nSport+ (studio od 16:00)

Komentatorzy: Michał Łopaciński, Jacek Gajewski

Studio: Mateusz Kędzierski, Sławomir Kryjom

Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze

Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Bilety: ulgowy od 30 zł, normalny od 40 zł do kupienia TUTAJ.

Po popołudniowej przystawce/daniu głównym przyjdzie pora na żużlowy deser w Częstochowie. Znany z możliwości rozmaitych ataków tor i stadion przy Olsztyńskiej będzie areną walki brązowych medalistów z zeszłego sezonu z obrońcami tytułu mistrzowskiego. Kibice z pewnością oczekują wielkich sportowych emocji, a takie nazwiska jak Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Emil Sayfutdinov czy Piotr Pawlicki będą gwarantem zaciętej rywalizacji. Tym bardziej, że do składu „Byków” wraca Jarosław Hampel, który pojedzie jako prowadzący parę z Januszem Kołodziejem.

19:00 forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno

LIVE nSport+ (studio od 18:30)

Komentatorzy: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz

Studio: Sergiusz Ryczel, Piotr Świderski

Reporterka: Karolina Mikołajczyk

Sędzia: Piotr Lis

Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ

Niedziela

20:45 Magazyn PGE Ekstraligi LIVE podsumowujący rundę w nSport+ (Prowadzący: Gabriel Waliszko, goście: Martin Vaculik, Wojciech Stępniewski, Tomasz Gollob, Krzysztof Cegielski, Leszek Demski)

Poniedziałek

20:00 Magazyn PGE Ekstraligi LIVE podsumowujący rundę w Eleven Sports 1

Tomasz Kania