Hit na zakończenie rundy zasadniczej PGE Ekstraligi! Kto w fotelu lidera przed play-off?

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

W ostatnim meczu w najlepszej żużlowej lidze świata na własnym torze GET WELL Toruń podejmie STELMET Falubaz Zielona Góra. Niedzielny wieczór to crème de la crème, czyli starcie wagi ciężkiej BETARD Sparty Wrocław z FOGO Unią Leszno o pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Transmisje LIVE w nSport+.

Adam Skórnicki nieco zamieszał składem i na pozycję „doparowego” przesunięty został Nicki Pedersen. Tym razem duet z juniorami STELMET Falubazu Zielona Góra poprowadzi Patryk Dudek. Na pożegnanie z PGE Ekstraligą torunianie wystąpią w najmocniejszym składzie, bez większych rewolucji. Pierwszy seniorski duet stworzą Rune Holta i Norbert Kościuch. Zielonogórzanie, by zając w tabeli PGE Ekstraligi trzecie miejsce potrzebują w tym meczu wywalczyć jeden punkt (bonus). W pierwszym meczu STELMET Falubaz Zielona Góra pokonał GET WELL Toruń 53:37. Najlepszym zawodnikiem ze strony zielonogórskiej był Pedersen, który zdobył 14 punktów. Z kolei wyróżniająca się postacią w toruńskim zespole został Niels Kristian Iversen, zdobywa 14 „oczek” w sześciu startach.

16:45 GET WELL Toruń – STELMET Falubaz Zielona Góra
Pierwszy mecz: 37:53
LIVE nSport+ (studio od 16:15)
Studio: Sergiusz Ryczel, Robert Wardzała
Komentarz: Michał Łopaciński, Tomasz Piszcz
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Maciej Głód
Bilety: Normalny od 25 zł, ulgowy od 5 zł do kupienia TUTAJ

Czy mogliśmy zaplanować lepsze zakończenie rudny zasadniczej? BETARD Sparta Wrocław w bezpośrednim meczu o fotel lidera przed play-off zmierzą się z FOGO Unią Leszno. Wrocławianie by zająć pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej potrzebują w tym meczu trzech punktów (zwycięstwo z bonusem). W pierwszym meczu FOGO Unia pokonała na własnym torze BETARD Spartę 50:40. Najlepszymi zawodnikami spotkania byli Emil Sayfutdinov (13+1) i Tai Woffinden (16 punktów). Trener Piotr Baron dokonał zaledwie jednej, kosmetycznej zmiany i numerami startowymi zamienieni zostali Kubera z Smektałą. W awizowanym zestawieniu wrocławian ponownie zabrakło Vaclava Milika.

19:30 BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno
Pierwszy mecz: 40:50
LIVE nSport+ (studio od 19:00)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Dawid Stachyra
Reporter: Mateusz Kędzierski, Jakub Zborowski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Kontroler motocykli: Marcin Bordewicz
Bilety: Wyprzedane

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

W niedzielę kończy się głosownie w I etapie Miss Startu PGE Ekstraligi, najlepszej żużlowej ligi świata. 1 sierpnia ruszyły eliminacje, po których do finału awansuje osiem uczestniczek, po jednej z każdego klubu. Głosować mogą tylko zalogowani uczestnicy TUTAJ.

Piotr Kaczmarek