Hansen wygrywa, dwóch Polaków na podium – relacja z IMŚJ w Stralsund

Fot. Patryk Kowalski

Za nami pierwsza rywalizacja juniorów w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Finałowy bieg, a tym samym rundę w Stralsund, wygrał Duńczyk – Mads Hansen. Oprócz niego na podium znaleźli się bezbłędny przez większość zawodów Jakub Miśkowiak i Wiktor Lampart. Trzeci z Polaków – Mateusz Świdnicki zajął ósme miejsce.

W zawodach zabrakło kontuzjowanego Jonasa Seifert-Salka, zastąpił go rezerwowy cyklu – Petr Chlupac.

Pierwsze, dwie serie należały do Polaków i Niemców, którzy przyjeżdżali do mety na pierwszej lub drugiej pozycji. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Szwed – Woetin, który po dwóch swoich startach miał 5 punktów.

Niestety w pierwszych, pięciu wyścigach byliśmy świadkami dwóch upadków najpierw Kariona w biegu 2., następnie Kvecha w gonitwie numer 5. Pierwszy z nich okazał się niegroźny, drugi z udziałem Czecha niestety uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy w zawodach. Podejrzewa się u niego kontuzje nadgarstka i obojczyka.

W najciekawszym, 8. biegu, bój o trzy punkty stoczyli Hansen, Miśkowiak i Lampart. Ostatecznie górą w tym wyścigu byli Polacy, którzy do końca walczyli między sobą o zwycięstwo, które ostatecznie zapewnił sobie zawodnik ELTROX WŁÓKNIARZA.

Do nietypowej sytuacji doszło w biegu 13., z którego został wykluczony, jadący za kontuzjowanego Kvecha, Schmietendorf. Wyjechał on do biegu w niedozwolonym, niejednolitym kolorze kasku. Zastąpiony został przez drugiego rezerwowego Hillebranda. Wyścig ten wygrał Karion przed Gustsem i Lampartem. Cała trójka zapewniła sobie tym samym awans do półfinałów. Oprócz nich awansowali do nich bezbłędny w rundzie zasadniczej Jakub Miśkowiak oraz Mateusz Świdnicki, Mads Hansen, Alexander Woetin i Norick Bloedorn.

W niezwykle emocjonującym finale najlepszy okazał się Mads Hansen, który jako jedyny pokonał w całych zawodach i to najważniejszym biegu, ostatecznie drugiego Jakuba Miśkowiaka. Trzecie miejsce zajął Wiktor Lampart. Poza podium dzika karta zawodów Niemiec – Norick Bloedorn.

Wyniki 1. rundy IMŚJ w Stralsund:

 1. M. Hansen (Dania)- 17
 2. J. Miśkowiak (Polska)- 20
 3. W. Lampart (Polska)- 15
 4. N. Bloedorn (Niemcy)- 11
 5. F. Gusts (Łotwa)- 12
 6. A. Woentin (Szwecja)- 12
 7. M. Karion (MFR)- 9
 8. M. Świdnicki (Polska)- 8
 9. D. Kolodinskis (Łotwa)- 8
 10. P. Chlupac (Czechy)- 8
 11. L. Baumann (Niemcy)- 6
 12. E. Matjusonoks (Łotwa)- 5
 13. M. Lewiszyn (Ukraina)- 2
 14. M. Gilmore (Australia)- 2
 15. S. Goret (Francja)- 1
 16. M. Hillebrand (Niemcy)- 1
 17. J. Kvech (Czechy)- 1
 18. F. Schmietendorf (Niemcy)- 0

 

 

Alicja Labrenc