Hampel: niech sport rozstrzygnie, która drużyna jest lepsza

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W niedzielnym pojedynku półfinałowym pomiędzy FOGO Unią Leszno i BETARD Spartą Wrocław z dobrej strony pokazał się Jarosław Hampel. Reprezentant Polski dowiózł do mety osiem punktów w czterech startach wygrywając dwa ostatnie swoje biegi. Podkreślił, że finał PGE Ekstraligi będzie arcyważnym dwumeczem.

Postawa Hampela na stadionie im. Alfreda Smoczyka z pewnością cieszy sztab szkoleniowy FOGO Unii Leszno. Niedzielny występ był kolejnym domowym meczem, w którym leszczynianin dowoził do mety zwycięstwa. Przez najbliższe dni trzeba popracować nad tym, aby ta forma przełożyła się również na spotkanie wyjazdowe w Gorzowie. – Będą na pewno trening i będziemy dyskutowali czego możemy się spodziewać, jaka nawierzchnia zostanie przygotowana. A później na miejscu mam nadzieję, że będziemy podejmowali mądre decyzje, jeździli szybko i wygrywali – powiedział w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl Jarosław Hampel.

Już 16 września drużyna z Wielkopolski uda się na pierwszy mecz finałowy z Cash Broker Stalą Gorzów. –To będzie arcytrudny mecz. Wiemy, że Gorzów jest zespołem bardzo silnym. U siebie, na tym specyficznym torze, potrafią naprawdę dokonywać cudów. Wiemy doskonale, że musimy się solidnie przygotować do tego dwumeczu. Sport nam pokaże, która drużyna w tym roku będzie lepsza – zdradził urodzony w Łodzi zawodnik.

W finale PGE Ekstraligi spotkają się dwie drużyny, które w przekroju całego sezonu udowodniły, że są najsilniejsze. Kibice z pewnością mogą zacierać ręce na myśl o tej rywalizacji. – Życzymy sobie tego, żeby było widowisko i mnóstwo ciekawych wyścigów. Niech sport rozstrzygnie, która drużyna jest w tym roku w Polsce najlepsza – zakończył Hampel.

Łukasz Woziński