Grzegorz Zengota i David Bellego ze złamaniami

Fot. Arkadiusz Siwek

Bardzo pechowy okazał się 9. bieg niedzielnego spotkania EWINNER 1. LŻ pomiędzy ROW-em Rybnik, a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Fatalny w skutkach okazał się on dla zawodników gości – Grzegorza Zengoty i Davida Bellego.

Pierwsze doniesienia prezesa Abramczyk Polonii Bydgoszcz wskazywały, iż u Francuza odnowiła się kontuzja lewego obojczyka, z którą zmagał się w zeszłym sezonie. Konkretniej mowa o śrubach, które na wskutek poluzowania sprawiały ból zawodnikowi. Natomiast z informacji Jerzego Kanclerza wiadomo, iż po upadku Grzegorz Zengota był świadomy, a także ruszał rękami i nogami.

Po szczegółowych badaniach ostatecznie u Polaka potwierdzono złamanie żeber i odmę płucną. Z kolei u Davida Bellego stwierdzono złamanie obojczyka. Zawodnik najprawdopodobniej w poniedziałek uda się do swojej ojczyzny, bowiem czeka go około dziesięciodniowa przerwa od startów

Przypomnijmy, iż do feralnego wydarzenia doszło podczas trzeciego okrążenia 9. biegu. Na rybnickim torze utworzyły się dwie walczące ze sobą pary. Na drugim łuku upadł Grzegorz Zengota po kontakcie z Rune Holtą, w którego po chwili wjechał kolega z pary – David Bellego. Norweg z polskim paszportem został uznany winnym i wykluczony z powtórki biegu.

Witajcie!Na wstępie dziękuję za wszystkie wiadomości i słowa wsparcia. Jesteście niesamowici, a taka ilość ciepłych…

Posted by Zengi Racing – Grzegorz Zengota #29 on Monday, June 7, 2021

Źródło: polonia.bydgoszcz.pl

Adrian Niemczak