GRUPA AZOTY Unia Tarnów przed #GalaPGEE2018

Fot. Paweł Wilczyński
Fot. Paweł Wilczyński

Gala PGE Ekstraligi, podsumowująca sezon 2018, już 8 października w Warszawie. Reprezentanci GRUPA AZOTY Unia Tarnów (Jakub Jamróg i Nicki Pedersen) zostali nominowani w kategoriach Niespodzianka Sezonu oraz Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu. – Jakub Jamróg jest faworytem kategorii Niespodzianka Sezonu  – ocenił Paweł Racibor, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Typy Pawła Racibora w poszczególnych kategoriach:

Niespodzianka Sezonu – Jakub Jamróg

Pokazał w tym sezonie, że warto na niego stawiać, nawet jako prowadzącego parę, przez słabszą postawę Petera Kildemanda. Uwierzył w siebie, co spowodowało lepsze występy, zwłaszcza w meczach wyjazdowych w połowie sezonu. Miał możliwość częstych startów, nie był zmieniany. Bardziej to on był wystawiany jako rezerwa taktyczna za słabszych zawodników. Warto w niego inwestować i zaufać.

Najlepszy Junior Sezonu – Bartosz Smektała

Tutaj się zastanawiałem. Maksym Drabik jest topowym juniorem od kilku sezonów, ale myślę, że Bartosz Smektała też sporo pokazał w tym roku. Dlatego, żeby wprowadzić trochę rywalizacji w plebiscycie, wybrałem juniora FOGO Unii Leszno. Uważam, że jest w nim spory potencjał. W PGE Ekstralidze pokazuje, że kiedy trzeba zapunktować, to warto na niego stawiać i daje to drużynie z Leszna perspektywę na przyszłość.

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Artem Laguta

Postawiłem na Rosjanina, bo pokazuje już kolejny sezon, że jest topowym żużlowcem PGE Ekstraligi. Mimo tego, że drużyna MRGARDEN GKM Grudziądz nie pokazała tego, na co liczyli kibice przed sezonem, to Laguta był tym zawodnikiem, który od początku punktował bardzo dobrze. Fani pewnie z radością przyjęli informację, że Rosjanin zostanie w zespole na następny rok.

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Bartosz Zmarzlik

Nowości nie odkryje. Jego średnia jest najwyższa w PGE Ekstralidze już od kilku lat i to nie pozwala zagłosować inaczej. Są sympatie kibiców danych drużyn w kierunku swoich zawodników, ale Zmarzlik pokazuje, że jest najlepszy w lidze. 

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Marek Cieślak

Pokazuje, że potrafi poukładać drużynę. Dostał gotowy zespół forBET Włókniarza, a stworzył ekipę, która mogła otrzeć się o finał PGE Ekstraligi. Jego zasługą jest to, że potrafi także wyciągnąć zawodnika ze słabszej formy. Przykładem jest Adrian Miedziński, który teraz znów jest jednym z najlepszych żużlowców. Plusem jest również atmosfera, którą tworzy. Wie kiedy podejść i porozmawiać z zawodnikiem w trakcie spotkania. Raz ostrzej, raz łagodniej. Dodatkowo klimat, który robi, na przykład przejażdżkami rowerowymi z podopiecznymi.

Nasz rozmówca ocenił także szansę tarnowskich zawodników w kategoriach, w których zostali nominowani. – Jakub Jamróg jest faworytem kategorii Niespodzianka Sezonu. Mało kto spodziewał się, że będzie mieć trzecią średnią w zespole. Pokazał, że potrafi zdobywać sporą ilość punktów. Nickiego Pedersena można uznać jako niespodziankę, bo każdy martwił się, czy Duńczyk wróci po kontuzji. Zrobił to i zaprezentował się znakomicie. W kwestii kategorii Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu to jest topowym żużlowcem, ale bardziej stawiałbym na tych, którzy rozpoczynają ten swój bój o najwyższe cele – zakończył dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Głosowanie na najlepszych tego sezonu PGE Ekstraligi trwa do 24 września TUTAJ