GRUPA AZOTY Unia Tarnów mistrzem Polski juniorów (aktualizacja)

20.09.2018 08:56

Zespół GRUPA AZOTY Unia Tarnów niespodziewanie zwyciężył w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który rozgrywany był na stadionie im. Edwarda Jancarza. Drugie miejsce zajęła drużyna CASH BROKER Stali Gorzów, a na trzecim miejscu uplasowała się FOGO Unia Leszno. Jest to pierwszy tytuł tarnowian od 2012 roku.

Z drużyn startujących w PGE Ekstralidze do finału awansowały: CASH BROKER Stal Gorzów, FOGO Unia Leszno, GRUPA AZOTY Unia Tarnów i GET WELL Toruń. Stawkę uczestników uzupełni trio z Nice 1.Ligi Żużlowe – Aforti Start Gniezno, Zdunek Wybrzeże Gdańsk i ROW Rybnik.

Do faworytów finałowego turnieju należeli gospodarze zawodów i potwierdzili swoje aspiracje. Gorzowianie do ostatniego biegu walczyli o złoty medal. Ostatecznie lepsi sensacyjnie okazali się tarnowianie, którzy zagwarantowali sobie wygraną w 21. biegu, pokonując zawodnika ROW-u Rybnik. O trzecie miejsce bój toczyły drużyny FOGO Unii Leszno, GET WELL Toruń oraz Aforti Startu Gniezno. W końcowej klasyfikacji brązowe medale powędrowały do rąk leszczynian.

W biegu 6. doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Szymon Szlauderbach, który atakował znajdującego się na pierwszej pozycji Larsa Skupienia, zahaczył o motocykl zawodnika z Rybnika. Obaj żużlowcy wpadli na dmuchane bandy, a Skupień opuścił tor w karetce i udał się do szpitala.