GRUDZIĄDZCY KIBICE DLA SZLACHETNEJ PACZKI

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Szlachetna Paczka to znana w całym kraju inicjatywa, organizowana na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia, mająca na celu pomoc ludziom potrzebującym. Po raz kolejny do tej szczytnej akcji przyłączyli się kibice MRGARDEN GKM-u Grudziądz, którzy dla wybranej rodziny zebrali blisko 5 tysięcy złotych.

W sobotnie popołudnie w podgrudziądzkim Świerkocinie obył się finał lokalnej zbiórki organizowanej przez grupę GKM Speedway Fans. To już trzeci rok, jak kibice żółto-niebieskich wspierają akcję Szlachetnej Paczki. Tym razem osobą, która otrzymała wsparcie był Mariusz – wierny kibic MRGARDEN GKM-u, który zmaga się z porażeniem mózgowym. Celem zbiórki był zakup roweru rehabilitacyjnego. Grudziądzcy kibice znowu wykazali się wielkimi sercami i dzięki licytacjom żużlowych gadżetów uzbierali blisko 5 tysięcy złotych.

Finał licytacji, czyli wręczenie gadżetów zwycięzcom poszczególnych aukcji poprowadził były spiker MRGARDEN GKM-u Grudziądz – Przemysław Sierakowski. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli grudziądzkiego klubu, z uwielbianą przez dzieci maskotką klubu – Speedy’m. Gościem specjalnym był Krystian Endrich, wychowanek grudziądzkiego klubu, który w latach 80 reprezentował żółto-niebieskie barwy.

Warto dodać również, że akcja nie mogłaby odbyć się bez hojności wielu darczyńców. Prezenty na licytację przekazali między innymi Norbert Kościuch, Marcin Nowak, Jakub Jamróg, Artur Mroczka, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Robert Kościecha czy Nicki Pedersen. Najwyższą cenę osiągnął voucher na mecz MRGARDEN GKM-u Grudziądz w sezonie 2019 z możliwością wejścia do parku maszyn. Zwycięzca licytacji dołożył do zebranej puli aż 700 złotych.

Kamil Rychlicki
Fot. Dariusz Ryl