Groźny wypadek Patryka Dudka w Szwecji. Zawodnik Falubazu złamał rękę (aktualizacja)

Fot. Paweł Wilczyński
Fot. Paweł Wilczyński

Fatalne informacje dotarły z Malilli, gdzie rozgrywano półfinał Elitserien. W 11. biegu spotkania Patryk Dudek najechał na tylne koło motocykla Petera Ljunga i groźnie upadł na tor. Po prześwietleniu przeprowadzonym w Polsce w godzinach przedpołudniowych w środę 12 września, potwierdzono złamanie ręki.

Przy zawodniku błyskawicznie pojawiły się służby medyczne, na tor wyjechała także karetka. Zawodnik Falubazu Zielona Góra prosto ze stadionu w Malilli został przetransportowany do szpitala.

Według informacji Krystiana Plecha, menedżera Patryka Dudka, złamaniu uległa prawa ręka. Zawodnik czeka na szczegółowe badania.

– Patryk jest w drodze na RTG. Niestety w najbliższych szpitalach prześwietlenie możliwe jest rano, dlatego team udaje się do Vaxjo (90km od Malilli). Złamana została prawa ręka, nie jest to złamanie otwarte! – poinformował Plech.

Aktualizacja z 12 września, godziny poranne na podstawie oficjalnej strony internetowej klubu z Zielonej Góry:

– Patryk jest w drodze do Zielonej Góry. Niestety, w szpitalu w Vaxjo nie było możliwości zrobienia zdjęcia RTG, a co za tym idzie Patryk musiałby czekać do rana. W takim wypadku czas jest najważniejszy, dlatego zdecydowaliśmy, że w tym czasie Patryk będzie już w Polsce pod opieką naszych lekarzy, którzy całą noc byli z Nami w kontakcie. Najważniejsze jest teraz analiza zdjęcia i ocena złamania. Co do dalszego przebiegu leczenia jesteśmy gotowi na każdą ewentualność. Musimy czekać – powiedział Krystian Plech.
Aktualizacja z godziny 12:00 w dniu 12 września: po prześwietleniu kontuzjowanej ręki, potwierdzona została pierwsza diagnoza. Patryk doznał złamania kości ramiennej. W możliwie jak najkrótszym czasie podjęta zostanie decyzja o dalszym leczeniu.

Źródło: zuzel.falubaz.com