Greg Hancock gościem WP SportoweFakty (12.04.21, godz. 19:00)

Fot. Łukasz Trzeszkowski
Fot. Łukasz Trzeszkowski

Greg Hancock będzie gościem programu „Żużlowe Rozmowy” na Facebooku WP SportoweFakty w poniedziałek (12.04) o godz. 19:00. To wyjątkowa szansa, by zadać czterokrotnemu mistrzowi świata pytanie za pośrednictwem czatu pod transmisją.

W programie nie zabraknie tematu o jego nowej roli w BETARD SPARCIE Wrocław i pierwszych wnioskach, do jakich doszedł Amerykanin po inauguracyjnych treningach i spotkaniu z EWINNER APATOREM Toruń. Większą część rozmowy poświęcona zostanie jednak na wspomnienia z czasów jazdy Hancocka. Które zawody wspomina najlepiej, jak zmienił się żużel przez ponad 30 lat występów Kalifornijczyka i jakie sportowe przyjaźnie przetrwały próbę czasu – o tym na pewno opowie w wieczornym programie.

Amerykanin większość swoich indywidualnych tytułów zawdzięcza dostosowywaniu się do przeróżnych nawierzchni torowych i adaptacji do zmian technologicznych w czarnym sporcie. W „Żużlowych Rozmowach” opowie o rozwiązaniach jakie stosował i wspomnieniach z czterech dekad startów.

Może pochwalić się rekordem największej liczby odjechanych zawodów – 477, najczęściej w historii awansował także do finałów, w których wystąpił 92 razy. W rekordowych 1248 biegach zdobył także najwięcej punktów ze wszystkich zawodników, którzy kiedykolwiek rywalizowali o mistrzostwo świata na żużlu – 2655. W tym czasie ścigał się z takimi legendami sportu jak Mark Loram, Jason Crump, Tony Rickardsson, Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik. W FIM Speedway Grand Prix zwyciężył cztery razy – w 1997, 2011, 2014 oraz 2016.

W PGE Ekstralidze reprezentował barwy łącznie 10 klubów. Po Drużynowe Mistrzostwo Polski udało mu się sięgnąć jednak zaledwie dwa razy – w latach 2010 i 2011 gdy występował w drużynach z Zielonej Góry i Tarnowa.

Początek programu o godz. 19:00 LIVE na profilu WP SportoweFakty na Facebooku.