Grand Prix Challenge w Zarnovicy przełożone

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Organizatorzy finałowej części eliminacji do FIM Speedway Grand Prix poinformowali, że zaplanowane na 11 lipca wydarzenie w Zarnovica zostało przełożone. Nowy termin Grand Prix Challenge nie jest jeszcze znany.

FIM potwierdził, że GP Challenge w Zarnovicy na Słowacji 11 lipca zostało przełożone z powodu obaw związanych z pandemią koronaawirusa. Rundy kwalifikacyjne do GP Challenge zostały już odwołane z powodu Covid-19, ale organizatorzy mają nadzieję na przesunięcie jednego z najbardziej ekscytujących wieczorów w kalendarzu FIM – można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie speedwaygp.com.

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa potwierdziła informacje dotyczące zawodów w Zarnovicy. – Ponieważ sytuacja związana z pandemią choroby koronawirusa (COVID-19) pozostaje w stanie ciągłej ewolucji, FIM, Słowacka Federacja Motocyklowa (SMF) i lokalny organizator z przykrością ogłaszają, że impreza FIM Speedway Grand Prix Challenge 2020, która pierwotnie miała odbyć się 11 lipca w Zarnovicy, zostaje przełożona. Wszystkie strony nadal monitorują sytuację i poinformują o nowej dacie, gdy tylko będzie to możliwe i właściwe – wyjaśnia FIM.