Grand Prix Challenge: Krzysztof Kasprzak z awansem!

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Reprezentant Polski i MOJE BERMUDY Stali Gorzów w PGE Ekstralidze zagwarantował sobie miejsce w przyszłorocznym cyklu FIM SGP! Kasprzak zakończył GP Challenge w Gorican z 12 punktami i trzecim miejscem. Awans uzyskali także Matej Zagar oraz Olivier Berntzon.

Zawody rozpoczął upadek Mikkela Michelsena i Grigorija Laguty. Z powtórki biegu wykluczony został Rosjanin, jednak tam nastąpił kolejny wypadek. Tym razem walka Michelsena z Krzysztofem Kasprzakiem na trzecim łuku zakończyła się nieszczęśliwie i do drugiej powtórki przystąpiło jedynie dwóch zawodników. Zapowiadało się, że reszta zawodów odbędzie się bez żadnych komplikacji czy groźnie wyglądających upadków. Niestety, ale plaga wypadków nastąpiła w biegu osiemnastym. Najpierw na torze wylądował Aleksandr Loktaev, a w powtórce Adam Ellis i Krzysztof Kasprzak.

Ściganie w Gorican miało wyłonić czołową trójkę, która otrzyma awans do cyklu Grand Prix 2021. Głównym szczęśliwcem po zaciętej walce okazał się niezawodny reprezentant Słowenii – Matej Zagar. Po biegu dodatkowym drugi stopień podium wywalczył Oliver Berntzon. Trzecie miejsce należało do Krzysztofa Kasprzaka.

Wyniki Grand Prix Challenge w Gorican:

1. Matej Zagar – 13 pkt

2. Oliver Berntzon – 12+3 pkt

3. Krzysztof Kasprzak – 12+2 pkt

4. Aleksandr Loktaev – 11 pkt

5. Vaclav Milik – 11 pkt

6. Timo Lahti – 8 pkt

7. Max Fricke – 8 pkt

8. Mikkel Michelsen – 7 pkt

9. Grigorij Laguta – 7 pkt

10. Jevgenijs Kostigovs – 6 pkt

11. Jurica Pavlic – 5 pkt

12. Adam Ellis – 4 pkt

13. Nicolas Covatti – 4 pkt

14. Broc Nicol – 3 pkt

15. Kevin Woelbert – 3 pkt

16. Dimitri Berge – 2 pkt

17. Nick Skorja – 2 pkt

18. Norbert Magosi – ns

Wiktoria Sztuka