Gotowi na inaugurację sezonu PGE Ekstraligi? Taśma idzie w górę już w piątek!

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

3840 okrążeń, 906 wyścigów, 64 mecze sezonu – to nas czeka w tym sezonie PGE Ekstraligi. Wszystkie spotkania najlepszej żużlowej ligi świata będzie można zobaczyć na żywo w niedzielę w nSport+, a w piątek w ELEVEN SPORTS. Sezon 2019 otworzy spotkanie STELMET Falubazu Zielona Góra z GET WELL Toruń, wiec emocje gwarantowane!

Pojedynki zielonogórsko-toruńskie zawsze mają duże podteksty. W GET WELL Toruń przed sezonem doszło tylko do jednej zmiany na pozycji drugiego, polskiego seniora. Wychowanek klubu Paweł Przedpełski postanowił przenieść się do Częstochowy i w jego miejsce zakontraktowało Norberta Kościucha. Wiek juniora zakończył Daniel Kaczmarek, wiec na tą pozycję sprowadzono Maksymiliana Bogdanowicza. W awizowanym składzie na piątkowym meczu brakuje Rune Holty, który poobijał się na jednym z treningów. Jeżeli Norweg z polskim paszportem będzie gotowy do jazdy, to zastąpi w składzie Filipa Nizgorskiego.

W STELMET Falubazie Zielona Góra nastąpiły kadrowe rewolucje, po tym jak drużyna w poprzednim sezonie walczyła o utrzymanie w PGE Ekstralidze. W zespole zostawiono Dudka, Protasiewicza i Jepsena Jensena, a po ogłoszeniu transferów Nickiego Pedersena i Martina Vaculika, klub zaczął reklamować swoją drużynę jako „Super Falubaz”. Dodatkowo formację młodzieżową zielonogórzan wzmocnił Norbert Krakowiak. Czy super piątka seniorów poprowadzi drużynę do medalu?

18:00 STELMET Falubaz Zielona Góra – GET WELL Toruń
Live Eleven Sports 1
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Studio: Marcelina Rutkowska
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód
Bilety: ulgowy od 32 zł, normalny od 42 zł do kupienia TUTAJ

Pod Jasną Górą apetyty są większe, niż czwarte miejsce w sezonie 2018. W forBET Włókniarzu Częstochowa kluczowe było zatrzymanie liderów Madsena i Lindgrena. Transfery Pawła Przedpełskiego i Jakuba Miśkowiaka mają sprawić, że drużyna prowadzona przez Marka Cieślaka ma celować w podium ligowych rozgrywek. W TRULY.WORK Stal Gorzów po srebrnym medalu PGE Ekstraligi, nastąpiły duże ruchy kadrowe. Klub szybko porozumiał się ze Zmarzlikiem i Woźniakiem, a negocjacje z Kasprzakiem również zakończyły się sukcesem. Do gorzowskiego klubu trafili Duńczycy – Peter Kildemand oraz Anders Thomsen, a do grona juniorów dołączył utalentowany Mateusz Bartkowiak.

20:30 forBET Włókniarz Częstochowa – TRULY.WORK Stal Gorzów
Live Eleven Sports 1
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Studio: Anita Mazur
Reporterzy: Maciej Markowski, Mikołaj Kruk

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek