Goście z pełną pulą punktów? – zapowiedź niedzielnych meczów PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Piątkowe mecze PGE Ekstraligi rozbudziły apetyty kibiców na dobre ściganie. Także w niedzielę żużlowcy będą chcieli dostarczyć w Toruniu i Gorzowie kolejnych porcji. W obu przypadkach jednak wydaje się, że faworytami do zwycięstw będą ekipy gości – BETARD Sparta i FOGO Unia.

Do Torunia zawita ekipa BETARD Sparty Wrocław. Zajmujący drugie miejsce w tabeli żużlowcy z Wrocławia mają 17 punktów przewagi nad gospodarzami, więc niedzielne spotkanie powinno być dla nich tym z gatunku potwierdzających formę i aspiracje do medali w sezonie 2019. Tym bardziej, że do składu gości wraca po kontuzji odniesionej w Lublinie Tai Woffinden. Torunianie z kolei przystąpią do tego meczu jako drużyna, która na swoim koncie w tym sezonie ma tylko jedno meczowe zwycięstwo i bonus. Porażka w niedzielę może się okazać gwoździem do trumny, bowiem w ostatnich dwóch kolejkach żużlowcy GET WELL Toruń zmierzą się na wyjeździe z FOGO Unią Leszno oraz na własnym obiekcie z drużyną STELMET Falubaz Zielona Góra.

16:45 GET WELL Toruń – BETARD Sparta Wrocław
Pierwszy mecz: 36:54
LIVE nSport+ (studio od 16:15)
Studio: Marcin Majewski, Sławomir Kryjom
Komentarz: Sergiusz Ryczel, Robert Wardzała
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Jerzy Najwer, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: normalny od 45 zł, ulgowy od 35 zł dostępne TUTAJ

Niełatwe zadanie będzie też czekać zawodników TRULY.WORK Stali Gorzów. Na stadion im. Edwarda Jancarza przyjadą obrońcy mistrzowskiego tytułu z Leszna, którzy pewnie zmierzają do fazy play-off z pierwszego miejsca w tabeli. W pierwszym meczu obu drużyn leszczynianie wygrali 12 punktami (51:39). Ewentualna wygrana za „3” pozwoliłaby gorzowianom zmniejszyć stratę do drużyny MRGARDEN GKM Grudziądz i zachować wciąż matematyczne szanse na awans do fazy play-off.

19:30 TRULY.WORK Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno
Pierwszy mecz: 39:51
LIVE nSport+ (studio od 19:00)
Studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: normalny od 24 zł, ulgowy od 35 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Już po raz piąty kibice wybiorą Miss Startu PGE Ekstraligi, najlepszej żużlowej ligi świata. 1 sierpnia ruszyły eliminacje, po których do finału awansuje osiem uczestniczek, po jednej z każdego klubu najlepszej żużlowej ligi świata. Pierwsza część konkursu potrwa do 25 sierpnia. BEZPOŚREDNI LINK DO GŁOSOWANIA

Tomasz Kania