Goście, wypożyczenia… – podsumowanie ruchów kadrowych żużlowych klubów w Polsce

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

W tym sezonie dużo działo się w polskich ligach żużlowych pod kątem ruchów kadrowych. Kluby intensywnie poszukiwały i pozyskiwały „gości”. Nie brakowało również wypożyczeń zawodników przed rozpoczęciem oraz w trakcie trwania rozgrywek. Podsumowanie tego okresu przygotowała Wiktoria Sztuka.

Pierwszym „gościem” w najlepszej żużlowej lidze świata był Grzegorz Walasek, który zdecydował się na kontrakt z RM SOLAR Falubazem Zielona Góra. Ostrowianina jednak nie mieliśmy jeszcze okazji ujrzeć na torze w zielonogórskim kevlarze.

GRZEGORZ WALASEK dołącza do naszej drużyny na sezon 2020 i pojedzie w niej jako gość‼️Szczegóły: http://zuzel.falubaz.com/post/grzegorz-walasek-gosciem-w-falubazie-2020Jeden za wszystkich. #WszycyZaFalubaz

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Poniedziałek, 11 maja 2020

Spadkowicz eWinner Apator Toruń ma na tyle silny i interesujący skład, że władze aż trzech klubów PGE Ekstraligi zdecydowały się na pozyskanie toruńskich zawodników na „gości”. Jako pierwszy do PGG ROW-u Rybnik trafił Adrian Miedziński. Zaraz za nim do BETARD Sparty Wrocław powędrował Chris Holder, a Jack Holder zasilił szeregi MOJE BERMUDY Stali Gorzów.

Adrian Miedziński "gościnnie" w barwach PGG ROW Rybnik w sezonie 2020 #YNOROW #G72 #przeżyjmydo90…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Piątek, 5 czerwca 2020

Do twarzy Ci w tym kevlarze Chris 👌👌👌👌

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Sobota, 4 lipca 2020

Jack Holder – witamy w Stalowej Armii 💪🏻

Opublikowany przez Stal Gorzów Środa, 1 lipca 2020

 

 

Swoje miejsce w MOJE BERMUDY Stali Gorzów znalazł Maksymilian Bogdanowicz, który po słabym sezonie w toruńskich barwach miał ogromny problem ze znalezieniem miejsca w polskich ligach. Zawodnik postanowił przyjąć szwedzką licencję. Po dobrych występach w swoim kraju, znalazł w końcu angaż w polskiej lidze.

Ostatnią nową twarzą w PGE Ekstralidze jest Oliver Berntzon, zawodnik Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno. Szwedzki żużlowiec przykuł uwagę BETARD Sparty Wrocław swoimi dobrymi występami w eWinner 1. Lidze Żużlowej.

W poniedziałek podpis, a dziś ostatnie formalności 🏁 Potwierdzamy, że Oliver Berntzon Speedway dołącza do Betard Sparty Wrocław na zasadzie gościa 🤝#ThisIsSparta

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Wtorek, 14 lipca 2020

PGG ROW Rybnik po słabej sytuacji w formacji juniorskiej i kontuzjach młodzieżowców, postanowił szukać ratunku. Klub zdecydował się wypożyczyć Kamila Nowackiego, zawodnika MOJE BERUDY Stali Gorzów.

Do ekipy KS ROW Rybnik w Grudziądzu dołączy lada moment nowy junior. Zastąpi w składzie Błażeja Wypiora. #YNOROW #G72…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Wtorek, 23 czerwca 2020

Wypożyczenia dokonał także Motor Lublin. Jarosław Hampel, zawodnik FOGO Unii Leszno, postanowił zmienić klimat i wzmocnił drużynę ze stolicy województwa lubelskiego.

Jedno jest dziś pewne – w sezonie 2020 Jarosław Hampel dołączył do drużyny Motor Lublin. 💛🐐💙 Miasto Lublin Perła…

Opublikowany przez Speedway Motor Lublin Czwartek, 4 czerwca 2020

Z PGE Ekstraligi na pierwszoligowe tory przeniósł się Brady Kurtz, zawodnik FOGO Unii Leszno. Australijczyk przeszedł na zasadzie wypożyczenia do Orła Łódź. Kurtz nie najlepiej pokazał się w barwach mistrzów Polski, w skutek czego po dwóch spotkaniach został zastąpiony przez Jaimona Lidseya.

Swojego miejsca w PGE Ekstralidze nie znalazł również Dawid Lampart. Zawodnik podpisał z Motorem Lublin kontrakt warszawski, dzięki czemu mógł udać się na poszukiwania klubu. Lampart postanowił wrócić na domowe tory do RzTŻ-u Rzeszów. Na tym się jednak nie skończyło. Starszy z braci zdecydował się jeszcze na starty w Abramczyk Polonii Bydgoszcz w roli gościa. To nie koniec wzmocnień w Rzeszowie. Klub wypożyczył z ŻKS Stal Rzeszów Mateusza Majchera, a z Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja Huberta Banasia i Jakuba Srokę.

🔥 PRZEDSEZONOWA BOMBA TRANSFEROWA 🔥💙 DAWID LAMPART W RZESZOWIE ❗️ ❗️ ❗️ 😍 Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że…

Opublikowany przez Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe Wtorek, 23 czerwca 2020

 

Do Wilków Krosno zawitał zawodnik z PGE Ekstraligi. Drużyna z Krosna zdecydowała się na wypożyczenie Patryka Wojdyło, który niegdyś był jednym z punktów formacji juniorskiej w BETARD Sparcie Wrocław.

Nietrudno zauważyć, że zawodnicy ekstraligowi są bardzo głodni ścigania. Takimi przypadkami są także Roman Lakhbaum i Marcin Turowski, na co dzień żużlowcy MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Żużlowcy postanowili zasilić szeregi RzTŻ-u Rzeszów, występując w roli „gości”.

❗️❗️❗️ ROMAN LAKHBAUM W RZESZOWIE ❗️❗️❗️Młody rosyjski talent, na co dzień zawodnik ekstraligowego GKM Grudziądz S.A….

Opublikowany przez Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe Wtorek, 21 lipca 2020

Po Mateuszu Tonderze i Damianie Pawliczaku, kolejnym „gościem” w OK Bedmet Kolejarzu Opole został Daniel Kaczmarek. Obecny zawodnik pierwszoligowej Unii Tarnów nie mógł pochwalić się za dobrą dyspozycją, którą być może odbuduje na drugoligowych torach.

Daniel Kaczmarek – Daniel's Team – gość prosto z eWinner 1 ligi w OK Bedmet Kolejarzu na sezon 2020. Przedstawiamy nasz nowy nabytek. ➡️ https://bit.ly/2Dq4Zaz

Opublikowany przez OK Bedmet Kolejarz Opole Niedziela, 12 lipca 2020

Kibice długo zastanawiali się, dlaczego w meczach Zdunek Wybrzeża Gdańsk brakuje silnego ogniwa, którym jest Mikkel Bech. Duńczyk musiał czekać, aż zostanie potwierdzony w jednym z komunikatów, aby móc przystąpić do rozgrywek i pomóc drużynie. W gdańskim zespole doszło także do jednego wypożyczenia. Alan Szczotka w ubiegłym sezonie reprezentował barwy MOJE BERMUDY Stali Gorzów. Młodzieżowiec chce rozwinąć skrzydła i mieć pewne miejsce w składzie, które gwarantuje mu właśnie Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Również na Łotwie postanowiono skorzystać z opcji „gościa”. Vadim Tarasenko, reprezentujący Wilki Krosno, zasilił Lokomotiv Daugavpils. Zawodnik miał już okazję zadebiutować w łotewskim klubie podczas meczu z Arged Malesą TŻ Ostrovią, w którym pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając 15 punktów w sześciu występach.

Drugoligowiec z Krosna na chwilę przed rozpoczęciem zmagań pochwalił się głośnym nazwiskiem w środowisku żużlowym. W sezonie 2020 kolejnym „gościem” Wilków będzie Mateusz Cierniak, który reprezentuje barwy Unii Tarnów, notując tam świetne wyniki.

ODPALAMY BOMBĘ‼️‼️‼️ Oficjalnie witamy w Krośnie Mateusz Cierniak Racing #842 🤝💪💪 Słowa Mateusza o podpisanym…

Opublikowany przez Wilki Krosno SA Środa, 29 lipca 2020

Świetną wiadomość na dniach otrzymali kibice OK Bedmet Kolejarza Opole. Samuel Masters, który ani razu w tym sezonie nie został awizowany do składu swojego klubu z Ostrowa Wielkopolskiego, został wypożyczony do opolskiego Kolejarza.

Nowy nabytek Kolejarza Sam Masters zaczyna powoli zadomawiać się w Opolu 👍🏻! Co najważniejsze uśmiech na twarzy Sama jest cały czas a to cieszy 😃!#Opolewrytmieżużla

Opublikowany przez OK Bedmet Kolejarz Opole Wtorek, 28 lipca 2020

Sebastiana Niedźwiedź to kolejne wzmocnienie w OK Bedmet Kolejarzu Opole. Do tej pory zawodnika nie zobaczyliśmy na torach. Niedźwiedziowi bardzo zależy na stałej jeździe, więc miejsce znalazł na wypożyczeniu w swoim macierzystym klubie.

Sebastian Niedźwiedź to senior Falubazu Zielona Góra, który trafi na wypożyczenie w sezonie 2020 do Opola…

Opublikowany przez OK Bedmet Kolejarz Opole Niedziela, 26 lipca 2020

Kolejnymi zawodnikami, którzy zostali wypożyczeni do opolskiej drużyny, to Marcel Krzykowski i Łukasz Szczęsny. Młodzieżowcy powędrowali do OK Bedmet Kolejarza Opole ze Śląska Świętochłowice.

Wiktoria Sztuka