Goście skazani na pożarcie? Zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski

Spotkaniami w Częstochowie i Gorzowie zainaugurowana zostanie 7. runda PGE Ekstraligi. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim meczu rywalizować będą ze sobą drużyny mające całkowicie odmienne cele na sezon 2021. W obu zdecydowanymi faworytami będą gospodarze i mało kto daje szansę na punkty drużynom z Grudziądza oraz Torunia. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

Danie numer jeden zaserwują nam drużyny ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa i ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Jak do tej pory gospodarzom o wiele lepiej wiodło się w spotkaniach wyjazdowych, więc w piątek na pewno będą chcieli odczarować tor przy ulicy Olsztyńskiej. Po porażce przed własną publicznością z BETARD SPARTĄ, pod Jasną Górą zrobiło się gorąco, ale wygraną w Toruniu i niespodziewanym zwycięstwem w Gorzowie częstochowianie pokazali, że nie należy wykreślać ich z listy drużyn aspirujących do walki o medale. W Grudziądzu nastroje są nieco gorsze, bo nad ekipą Janusza Ślączki nadal wisi widmo spadku. O ile sport, a żużel w szczególności, lubi niespodzianki, o tyle zdobycie punktów przez gości byłoby nie niespodzianką, a wręcz sensacją.

28.05, godz. 18:00 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 
Transmisja LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)
Studio: 
Anita Mazur, Kamil Cieślar
Komentarz: Piotr Olkowicz, Daniel Kaczmarek
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Aleksander Janas

Wpadki zdarzają się najlepszym, a MOJE BERMUDY STAL Gorzów jest tego idealnym przykładem. Bartosz Zmarzlik i jego ekipa, spisująca się dotąd rewelacyjnie, musiała w miniony weekend przyjąć na głowy kubeł zimnej wody przełykając przy okazji gorzką pigułkę, jaką poczęstowali ją częstochowianie. Mecz z EWINNER APATOREM Toruń będzie więc świetną okazją, by zmazać plamę i zawalczyć o powrót na fotel lidera rozgrywek. Goście w spotkaniach wyjazdowych prezentują się w tym sezonie naprawdę nieźle, ale znający doskonale tor w Gorzowie Jack Holder będzie potrzebował solidnego wsparcia kolegów, aby powalczyć o korzystny wynik dla swojej drużyny.

28.05, godz. 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – EWINNER APATOR Toruń
Transmisja LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)
Studio: 
Marcelina Rutkowska, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód

 

Kamil Rychlicki