Gorzów odbije się od dna? – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

Najlepsza żużlowa liga świata nie zwalnia tempa. Kto wygrywa, jest na fali i z rozpędu zapisuje kolejne dwa tabeli. Ci, który przegrywają, nie mają zbyt dużo czasu na treningi. W piątek w PGE Ekstralidze niepokonany ELTROX Włókniarz pojedzie do czerwonej latarni ligi MOJE BERMUDY Stali . Na przystawkę przed tym starciem w ELEVEN SPORTS 1, PGG ROW postara się sprawić kolejną niespodziankę, ale wygranie w Lublinie to bardzo trudne zadanie.

Jakub Jamróg wraca do składu i decyzją sztabu w awizowanym zestawieniu zajął miejsce Pawła Miesiąca. Zmian w zestawieniu nie dokonał za to trener PGG ROW-u Lech Kędziora. Beniaminek PGE Ekstraligi ponownie w miejsce Andzeja Lebedevsa będzie stosował zastępstwo zawodnika. Smaczku temu spotkaniu dodaje osoba Roberta Lamberta, który przed sezonem 2020 zamienił Lublin na Rybnik, gdzie jest teraz prawdziwym asem z rękawa i liderem zespołu.

03.07, godz. 18:00 Motor Lublin – PGG ROW Rybnik
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Anita Mazur, Robert Chmiel
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Po trzech porażkach zrobiło się nerwowo w Gorzowie. Szykują się pierwsze ruchy w składzie zespołu. Jack Holder został ogłoszony „gościem” przez MOJE BERMUDY Stal Gorzów, a do miasta nad Wartą ściągany jest też młody Duńczyk Marcus Birkemose. Trener Stanisław Chomski wielokrotnie wypowiadał się, że nie jest zwolennikiem walki o skład na treningu, ale mając trzy porażki, innego wyjścia nie ma. Jeżeli Australijczyk zastąpi kogoś w składzie, to zapewne Nielsa Kristiana Iversena lub Szymona Woźniaka. Obaj są obecnie w słabej dyspozycji, ale może się okazać, że i w lepszej od Holdera, który nie miał jeszcze okazji startować w ligowej rywalizacji.

Po drugiej stronie u trenera Cieślaka pełen spokój, no ale czego można się spodziewać mając na koncie trzy zwycięstwa i rewelacyjnego Madsena w składzie. Trener ELTROX Włókniarz Częstochowa po raz kolejny zamienił miejscami Jasona Doylea i Fredrika Lindgrena. Australijczyk ponownie otworzy skład podczas meczu wyjazdowego, na kolejnych pozycjach w składzie Cieślak stawia na sprawdzone rozwiązania.

03.07, godz. 20:30 MOJE BERMUDY Stal Gorzów – ELTROX Włókniarz Częstochowa
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Marcelina Rutkowska, Rafał Dobrucki
Komentarz: Piotr Olkowicz, Tobiasz Musielak
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 25.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.