Gleb Chugunov z dziką kartą w Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Żużlowiec BETARD SPARTY Wrocław, Gleb Chugunov, powraca do rywalizacji w FIM Speedway Grand Prix na dwie rundy, które gościć będzie Stadion Olimpijski. Turnieje odbędą się w dniach 30 i 31 lipca.

Gleb Chugunov zaimponował w swoim debiucie w rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w zeszłorocznych dwóch wrocławskich rundach Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix. Zdobył wówczas siedem punktów w pierwszej rundzie, by drugiego dnia dotrzeć do półfinałów z dorobkiem dziewięciu „oczek”. Przed nim kolejna okazja, by przywdziać plastronem z numerem 16, który oznacza ogromną szansę zaistnienia na scenie światowego speedway’a.

Chugunov to kluczowa postać wrocławskiego klubu. W rozgrywkach ligowych tworzy drużynę z ikonami cyklu SGP: Maciejem Janowskim, Taiem Woffindenem i Artemem Lagutą. W 2021 reprezentuje ponadto barwy Smederny Eskilstuna w lidze szwedzkiej.

Obsadę wrocławskich turniejów uzupełnią rezerwowi: Tobiasz Musielak i Bartłomiej Kowalski, którzy otrzymają odpowiednio 17 i 18 numer startowy. Musielak prezentuje w ostatnim czasie świetną formę, której potwierdzeniem był awans do Grand Prix Challenge w Żarnowicy po wygraniu eliminacji w Glasgow. Kowalski tymczasem imponuje formą w rozgrywkach młodzieżowych.

Bilety na 2021 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski (runda 3) wciąż są dostępne w sprzedaży na bilety.wts.pl