GKSŻ poruszy kwestię 2. Ligi Żużlowej

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Jak informuje portal polskizuzel.pl, Główna Komisja Sportu Żużlowego jest w trakcie przygotowywania dokumentów koniecznych do startu eWinner 1. Ligi. Później odbędzie się telekonferencja z klubami drugiej ligi.

Centrala myśli intensywnie o wznowieniu rozgrywek drugiej ligi. W sprawie panuje duży optymizm, bo kluby na najniższym szczeblu rozgrywek chcą odjechać sezon 2020. – W przyszłym tygodniu odbędzie się telekonferencja z udziałem klubów 2. Ligi Żużlowej, którym bardzo zależy na rozegraniu sezonu 2020. Wszyscy działacze podkreślają chęć jazdy. Zależy im, żeby zająć się tym tematem nawet wcześniej, niż planowaliśmy. Początkowo zamierzaliśmy prowadzić rozmowy tuż po starcie PGE Ekstraligi, ale przyspieszamy działania. Zrobimy wszystko, żeby druga liga mogła ruszyć – wyjaśnił Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ w rozmowie dla polskizuzel.pl.

Do tej pory działacze klubów drugoligowych uzgodnili, że rozgrywki mogłyby ruszyć z początkiem sierpnia. – Ten termin pozostaje aktualny. Dołożymy starań, żeby w 2020 roku doszło do rywalizacji na wszystkich trzech poziomach rozgrywkowych – podsumował Fiałkowski.

Źródło: polskizuzel.pl