GET WELL Toruń rozpoczyna cykl spotkań z legendami żużla

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Toruński klub rozpoczyna serię spotkań z legendami żużla. Jest to kontynuacja „Video Czwartków”, które w sezonach 2016 oraz 2017 odbywały się na toruńskiej MotoArenie. Pierwszym gościem cyklu „Spotkaj Legendę!” będzie trzykrotny mistrz Świata – Erik Gundersen. Duńczyk spotka się z fanami czarnego sportu w środę, 5 grudnia o godzinie 18.00, w restauracji Jimmy’s Steakhouse.

„Spotkaj Legendę!” to cykl spotkań z żużlowcami, którzy zakończyli już swoje kariery. – Jest to swego rodzaju kontynuacja naszych „Video Czwartków”. Postanowiliśmy nieco zmienić charakter spotkań, które będą odbywać się w różnych punktach Torunia. Pierwszym naszym gościem będzie Erik Gundersen, trzykrotny mistrz Świata na żużlu. Oprócz niego z kibicami spotka się Tim Sorensen. Będzie zatem okazja do porozmawiania o bieżących wydarzeniach. Całość poprowadzi Marcelina Rutkowska. Serdecznie zapraszam, na pewno będzie bardzo ciekawie – powiedziała Ilona Termińska.

Czy klub ma już w planach kolejne spotkania? – Spotkanie z Gundersenem będzie pierwszym tego typu, ale z pewnością nie ostatnim. Kolejne planujemy na styczeń, luty oraz marzec 2019 roku. Podczas naszych spotkań będzie można zadać pytanie zawodnikom, czy też wygrać małą niespodziankę – zakończyła prezes toruńskiego klubu.

Erik Gundersen to legenda światowego speedway’a. Urodził się 8 października 1959 roku w duńskim mieście Esbjerg. Był godnym następcą Ole Olsena i wielką nadzieją duńskiego żużla. Trzykrotny indywidualny mistrz świata z roku 1984, 1985 i 1988, uznawany był za żużlowca władającego doskonałą techniką jazdy. Gundersen jest również siedmiokrotnym Drużynowym Mistrzem Świata. Swoje sukcesy odnosił w Mistrzostwach Świata Par na żużlu, a także w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na długim torze. Kariera Duńczyka została przerwana na skutek wypadku w 1989 roku. Obecnie Erik Gundersen jest trenerem i mentorem duńskiej młodzieży w kategorii 85cc.

Restauracja Jimmy’s Steakhouse mieści się w Toruniu, na ulicy Mikołaja Kopernika 40.

(informacja prasowa)