GET WELL Toruń przed #GalaPGEE2018

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Gala PGE Ekstraligi, podsumowująca sezon 2018, już 8 października w Warszawie. Reprezentanci GET WELL Toruń (Jacek Frątczak, Jack Holder, Daniel Kaczmarek) zostali nominowani w kategoriach Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu, Niespodzianka Sezonu oraz Najlepszy Junior Sezonu. – Jack Holder jest jednym z faworytów. Daniel Kaczmarek miał solidny sezon, ale był słabszy w lidze od Maksyma Drabika i Bartosza Smektały – ocenił Joachim Przybył z Gazety Pomorskiej.

Typy Joachima Przybyła w poszczególnych kategoriach:

Niespodzianka Sezonu – Jack Holder

Miał zaskakująco duży wpływ na wyniki GET WELL Toruń. Nie będzie nadużyciem tutaj powiedzenie, że to najlepszy rezerwowy PGE Ekstraligi. Zwłaszcza w drugiej części sezonu, kiedy zabrakło w składzie Rune Holty i Australijczyk zapewniał punkty, które przesądziły o utrzymaniu. Warto pod uwagę wziąć to, że był to jego pierwszy pełny sezon w Polsce na najwyższym poziomie rozgrywek.

Najlepszy Junior Sezonu – Bartosz Smektała

Bartosz doskonale uzupełnia monolit leszczyński. Wszyscy przewidywali, że para juniorów FOGO Unii będzie najlepsza w lidze i to się potwierdziło, a jak wiadomo w czasie sezonu trudno o to, bo występują większa presja i oczekiwania. W tym sezonie Smektała pokazał, że rozwija się w bardzo dobrym kierunku i umocnił swoją pozycję.

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Artem Laguta

Tak, jak w przypadku Jacka Holdera, jazda Rosjanina miała ogromny wpływ na to, że MRGARDEN GKM Grudziądz utrzymał się w PGE Ekstralidze. Miał nieco słabszy początek sezonu, ale kolejne mecze, zwłaszcza w rundzie rewanżowej, były niesamowite. Plus również za osobowość i podejście do fanów. Bardzo pozytywna postać.

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Bartosz Zmarzlik

Bez dwóch zdań. Styl jazdy i najwyższa średnia w lidze. Tu nie trzeba więcej argumentów. To będzie zdecydowane zwycięstwo.  

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Stanisław Chomski

Za sposób prowadzenia gorzowskiej drużyny. CASH BROKER Stal teoretycznie przed sezonem była osłabiona. Odszedł Niels Kristian Iversen, a przyszedł Szymon Woźniak, który był pewną zagadką. Okazało się, że zespół jest świetnie zbalansowany, gdzie każdy ma swoją ważną rolę. Trener potrafił skomponować i scalić drużynę.

Nasz rozmówca ocenił także szansę nominowanych w swoich kategoriach. – Jack Holder jest jednym z faworytów w Niespodziance Sezonu. Daniel Kaczmarek miał solidny sezon, ale był słabszy w lidze od Maksyma Drabika i Bartosza Smektały. Jego notowania podnosi drugi tytuł mistrza Polski juniorów i przyczynienie się do Drużynowego Mistrzostw Świata Juniorów. Sukcesem będzie tu miejsce na podium. W kwestii Jacka Frątczaka, to były plusy w postaci odkrycia Jacka Holdera i to, że pozbierał zespół w trakcie sezonu, lecz pewne błędy zostały popełnione. To był trudny sezon dla menedżera, ale nie sądzę, żeby liczył się do zwycięstwa w swojej kategorii – zaznaczył dziennikarz Gazety Pomorskiej.

Głosowanie na najlepszych tego sezonu PGE Ekstraligi trwa do 24 września TUTAJ