GET WELL Toruń po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie? (zapowiedź piątkowych spotkań)

Fot. Jakub Skurski
Fot. Jakub Skurski

Zaczynamy ostatnią kolejkę pierwszej części sezonu PGE Ekstraligi 2019. Bez zwycięstwa w najlepszej żużlowej lidze świata jest tylko GET WELL Toruń. Czy torunianie pokonają w piątek TRULY.WORK Stal Gorzów? W drugim spotkaniu BETARD Sparta podejmie beniaminka z Lublina – SPEED CAR Motor.

Nie mniej emocji jak w Toruniu będzie we Wrocławiu, gdzie BETARD Sparta Wrocław podejmie SPEED CAR Motor Lublin. W szeregach beniaminka PGE Ekstraligi nastąpiły małe zmiany w składzie. Prowadzącym parę z juniorami będzie Grigorij Laguta, a Mikkel Michelsen pojedzie z Dawidem Lampartem. SPEED CAR Motor Lublin w tym meczu za Andreasa Jonssona będzie stosował zastępstwo zawodnika. Szwed ma problemy z kręgosłupem, które powodują niedowład palców w obu rękach. W szeregach BETARD Sparty Wrocław w formacji młodzieżowej brakuje Przemysława Liszki, którego zastąpił Patryk Wojdyło. W awizowanym zestawieniu nie znalazł się też Vaclav Milik.

18:00 BETARD Sparta Wrocław – SPEED CAR Motor Lublin
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Studio: Anita Mazur
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 25 zł

Widmo spadku GET WELL Toruń jest coraz bliższe. Jak nie teraz, to kiedy odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019? W składzie na to spotkanie mała rewolucja. W awizowanym ustawieniu nie ma ani Rune Holty, ani Norberta Kościucha. Jest za to Justin Stolp. Nastąpiła też zmiana prowadzących pary i Chris Holder został przesunięty pod „9”, Niels Kristian Iversen pod „11”, a Jason Doyle pod „13”. W szeregach TRULY.WORK Stali Gorzów jedyną niewiadomą jest występ Petera Kildemanda. Duńczyk groźnie upadł  podczas SEC Challenge i doznał wstrząśnienia mózgu, złamania nosa oraz ogólnych obrażeń twarzy. – Wydaje mi się, że Kildemand nie pojedzie, a jego udział w tych zawodach, graniczyłby z cudem. Jest wstrząs mózgu, złamany nos, więc zdrowy rozsądek mówi żeby zawodnik został w domu. Jestem zwolennikiem, aby nie nadwyrężać zdrowia zawodnika – powiedział w magazynie PGE Ekstraligi w nSport+ trener Stanisław Chomski.

20:30 GET WELL Toruń – TRULY.WORK Stal Gorzów
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Studio: Marcelina Rutkowska
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 10 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek