Gala PGE Ekstraligi 2019: kto dołączy do zdobywców Złotego Szczakiela?

7 października (godz. 20:20, transmisja wyłącznie w nSport+) odbędzie się kolejna edycja Gali PGE Ekstraligi. W warszawskim ATM Studio uroczyście podsumujemy sezon 2019 oraz poznamy zdobywców nagród w pięciu kategoriach Gali, na których do 23 września głosowali kibice. Jak co roku, będzie również niespodzianka specjalna. Kto zostanie laureatem Złotego Szczakiela?

W przeszłości w tym gronie znajdowali się Jerzy Szczakiel, który zapoczątkował historię specjalnych nagród przyznawanych przy okazji Gali, a jednocześnie stał się symbolem statuetki jako pierwszy polski Indywidualny Mistrz Świata z 1973 roku. Po nim nagrodę odbierali także Tomasz Gollob i Jarosław Hampel oraz Roman Jankowski, wieloletniego wychowawcy młodych zawodników.

Złoty Szczakiel to nagroda specjalna, przyznawana za wyjątkowe dokonania. Pierwszym zdobywcą był Jerzy Szczakiel, a nagrodę wręczył mu w 2015 roku Andrzej Witkowski. Rok później nagroda powędrowała do rąk Tomasza Golloba, który zdaniem ekspertów i dziennikarzy zasłużył na miano najlepszego żużlowca Ekstraligi dziesięciolecia.

W 2017 roku trzecim właścicielem Złotego Szczakiela został Jarosław Hampel. Żużlowiec otrzymał wyróżnienie za heroiczny powrót na tor po ciężkiej kontuzji odniesionej w 2015 roku podczas półfinału Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie. Czwartą osobą, która dołączyła do grona zdobywców tej wyjątkowej nagrody jest Roman Jankowski. Legenda leszczyńskiej Unii została doceniona na ubiegłorocznej edycji Gali PGE Ekstraligi za pracę z młodzieżą i wychowanie wielu młodych zawodników, w tym dwóch mistrzów Świata juniorów.

Gala PGE Ekstraligi 2019 odbędzie się 7 października w ATM Studio w Warszawie. Transmisję na żywo przeprowadzi nSport+. Początek o godz. 20:20. Kto otrzyma Złotego Szczakiela?