Gala PGE Ekstraligi 2019: juniorzy wygrywają mecze

Trwa głosowanie w ramach Gali PGE Ekstraligi 2019. Do 23 września kibice mogą wybierać nominowanych, m.in. w kategoriach Najlepszy Junior oraz Najlepszy Trener/Menedżer. Wyniki poznamy podczas uroczystego podsumowania sezonu 7 października. Transmisja LIVE w nSport+.

Drugi raz z rzędu szansę na wygraną wśród młodzieżowców ma Bartosz Smektała. Z kolei tytuł po Stanisławie Chomskim przejmie jeden z pięciu nominowanych z innych klubów najlepszej żużlowej ligi świata, ponieważ szkoleniowca z Gorzowa nie ma w tegorocznej stawce.

W kategorii Najlepszy Junior nominowani zostali: Maksym Drabik (BETARD Sparta Wrocław), Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa), Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno), Wiktor Lampart (SPEED CAR Motor Lublin) i Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno). W ubiegłym roku wygrał aktualny mistrz Świata juniorów (30,781 %), pokonując rówieśnika z wrocławskiego zespołu (29,656 %) i Rafała Karczmarza z gorzowskiej TRULY.WORK Stali (20,463%). W tej edycji jest także dwóch debiutantów – Wiktor Lampart, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze, gdzie zdobył m.in. złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów oraz Michał Gruchalski, lider formacji młodzieżowej forBET Włókniarza w PGE Ekstralidze.

Średnie biegopunktowe nominowanych w kategorii Najlepszy Junior PGE Ekstraligi (stan po 15. rundzie PGE Ekstraligi):

  • Maksym Drabik – 2,069
  • Bartosz Smektała – 1,871
  • Wiktor Lampart – 1,544
  • Dominik Kubera – 1,525
  • Michał Gruchalski – 1,408

Spore roszady, w porównaniu z poprzednią edycją, nastąpiły w kategorii Trener/Menedżer Sezonu. W tegorocznej grupie brakuje zwycięzcy, Stanisława Chomskiego, a tylko dwóch szkoleniowców znalazło się ponownie w nominowanej „piątce” – są to Piotr Baron i Marek Cieślak (zajmujący odpowiednio drugie i trzecie miejsce w 2018 roku). Dariusz Śledź zastąpił przed rozpoczęciem rozgrywek Rafała Dobruckiego i z powodzeniem kontynuuje pracę poprzednika we wrocławskim klubie, mając szansę na walkę o złoty medal PGE Ekstraligi. Brak szkoleniowca gorzowskiego klubu nadrabia obecność… przedstawiciela zielonogórskiego zespołu, czyli Adama Skórnickiego, który był już nominowany w 2015 roku (wtedy jeszcze jako trener leszczyńskiej FOGO Unii). Debiut wśród nominowanych zalicza natomiast Jacek Ziółkowski, który poprowadził SPEED CAR Motor, zajmując ze swoją drużyną 6. miejsce w najlepszej żużlowej lidze świata.

Kibice głosować będą mogli do 23 września do godziny 23:59. Głosowanie odbywa się na stronie www.speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy podczas uroczystego podsumowania sezonu 2019, 7 października w ATM Studio w Warszawie. Transmisja LIVE w nSport+.

Głosowanie TUTAJ