Fricke w drodze po mistrzowski tytuł

09.01.2019 17:40

Max Fricke nie zwalnia tempa w Indywidualnych Mistrzostwach Australii. 9 stycznia w Albury Wodonga reprezentant BETARD Sparty Wrocław zwyciężył po raz trzeci w tej edycji zawodów. Drugie miejsce zajął Rohan Tungate, z kolei na najniższym stopniu podium uplasował się Chris Holder.

Zawodnik wrocławskiej Sparty po raz kolejny udowodnił swoją świetną formę. 22-latek jest o krok od zdobycia tytułu mistrza Australii. We wszystkich rozegranych rundach stał na podium, a trzy z nich wygrał. W swoim pierwszym starcie w Wodondze na metę przyjechał drugi, lecz każdy kolejny wyjazd na tor kończył zwycięstwem i zdobył łącznie 18 punktów. Trzecie miejsce w turnieju zajął Chris Holder, który zwyciężył w finale B i dzięki czemu dostał się do głównego finału. Reprezentant GET WELL Toruń zawody zakończył z 12 „oczkami”. Tyle samo punktów, co mistrz Świata z 2012 roku zdobył Brady Kurtz. Żużlowiec FOGO Unii Leszno w głównym finale musiał jednak uznać wyższość rywali – udział w nim zakończył na czwartym miejscu. Młodszy z braci Holder, Jack, po raz czwarty dostał się do finału B, jednak znów uplasował się w nim na drugiej pozycji i zakończył zawody na piątej lokacie z 11 punktami na koncie. Na szóstym miejscu z 10 „oczkami” uplasował się drugi z reprezentantów leszczyńskiej Unii – Jaimon Lidsey.

Przed ostatnią rundą w klasyfikacji generalnej z 66 punktami prowadzi Max Fricke. Na drugiej pozycji jest Rohan Tungate (58 pkt). Punkt straty do niego ma Chris Holder znajdujący się na trzecim miejscu.

Czy ktoś dogoni żużlowca BETARD Sparty Wrocław? O tym przekonamy się już 12 stycznia w Kurri Kurri podczas ostatniej rundy mistrzostw Australii.