Fredrik Lindgren mistrzem Szwecji

Fot. Patryk Kowalski

Zwycięstwem Fredrika Lindgrena zakończył się finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji na torze w Malilli. Obok zawodnika ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa na podium stanęli Pontus Aspgren oraz Oliver Berntzon.

Lindgren od pierwszych wyścigów spisywał się bardzo dobrze. Brązowy medalista ubiegłorocznych IMŚ nie uniknął jednak porażki. Dość niespodziewanie z Lindgrenem wygrał Philip Hellstroem-Baengs, który do finału IM Szwecji dostał się dzięki zwycięstwu w eliminacjach.

Skuteczni przez całe zawody byli też Pontus Aspgren oraz Oliver Berntzon. To między nimi rozegrała się walka o srebrny medal, z której zwycięsko wyszedł Aspgren. Berntzon stracił drugą lokatę na trasie i zawodnik Arged Malesy Ostrów Wielkopolski musiał zadowolić się brązowym krążkiem. W finale nie liczył się Kim Nilsson, który wcześniej wygrał wyścig barażowy. Warto dodać, że drugie miejsce Aspgrena zagwarantowało mu dziką kartę na sierpniową rundę cyklu FIM Speedway Grand Prix w Malilli. Wyżej sklasyfikowany Lindgren jest bowiem stałym uczestnikiem walki o IMŚ.

O sporym pechu może mówić Jacob Thorssell. Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole nie mógł obronić tytułu Indywidualnego Mistrza Szwecji, ponieważ po upadku w swoim drugim wyścigu, był niezdolny do dalszej jazdy.

Dla Lindgrena jest to dopiero drugi w karierze tytuł mistrza kraju. Najlepszy szwedzki żużlowiec swoje pierwsze mistrzostwo zdobył w sezonie 2018.

Wyniki (za svemo.se):
1. Fredrik Lindgren – 14 + 3
2. Pontus Aspgren – 12 + 2
3. Oliver Berntzon – 13 + 1
4. Kim Nilsson – 12 + 1. miejsce w barażu + 0
5. Philip Hellstroem-Baengs – 11 + 2. miejsce w barażu
6. Joel Andersson – 8 + 3. miejsce w barażu
7. Victor Palovaara – 7 + 4. miejsce w barażu
8. Ludvig Lindgren – 7
9. Mathias Thoernblom – 6
10. Gustav Grahn – 5
11. Peter Ljung – 5
12. Alexander Woentin – 5
13. Filip Hjelmland – 4
14. Jacob Thorssell – 3
15. Linus Ekloef – 3
16. Daniel Henderson – 3
17. Casper Henriksson – 1
18. Joel Kling – 1

Joachim Piwek