Fredrik Lindgren czeka na ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland. „Czuję się gotowy”

Fot. Patryk Kowalski

Fredrik Lindgren to zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WÓŁKNIARZ Częstochowy i jeden z najlepszych żużlowców na świecie. W meczu wyjazdowym z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów zdobył sześć punktów z jednym bonusem. Teraz przygotowuje się do ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland, która odbędzie się 14 maja.

Po zawodach w Gorzowie, Szwed opowiedział, jak radzi sobie ze stresem i presją przed tak ważnymi imprezami jak FIM Speedway Grand Prix. – Nie czuję się bardziej zestresowany przed Grand Prix w Warszawie. Taki sam stres pojawia się również przed pozostałymi turniejami tego cyklu. Są one dla mnie tak samo ważne. Uwielbiam jednak atmosferę w Warszawie i Cardiff. To są wielkie stadiony, czerpię z nich energię i staram się ją przyjąć – opowiedział Fredrik Lindgren dla speedwayekstraliga.pl.

Żużlowiec został zapytany także, czy ma swoją rutynę, która pomaga mu się odstresować przed wyścigiem. – Robię zawsze te same rzeczy przed każdym meczem. Mam swoje rutynowe działania, które pomagają mi się przygotować, szczególnie mentalnie. Niecierpliwie czekam na ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland i to oczekiwanie nieco niweluje ten stres. Czuję się gotowy – wyjaśnił Szwed.

Lindgren podsumował także swój występ w meczu ligowym z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów. – Cały czas pracujemy nad sprzętem, próbując zorientować się, jakie ustawienia będą mi najbardziej odpowiadać. Teraz nie był mój najlepszy mecz, ale robimy mały progres i mam nadzieję zacząć się wkrótce lepiej prezentować – powiedział zawodnik.

Aleksandra Szymaniak