Frederik Jakobsen “gościem” w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Grudziądzanie są kolejnym zespołem, który ogłosił „gościa” na sezon 2021. Taką rolę w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz pełnić będzie Frederik Jakobsen.

Duńczyk będzie trzecim żużlowcem obok Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre. Utalentowany 23-letni zawodnik na co dzień reprezentuje barwy pierwszoligowego Aforti Startu Gniezno. W sezonie 2020 był on prawdziwą rewelacją na zapleczu PGE Ekstraligi. W dwunastu spotkaniach “wykręcił” średnią 2,041 pkt/bieg.

W sezonie 2021 zmieniły się zasady korzystania z instytucji “gościa”. Kontrakt Jakobsena zabezpiecza ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz na przypadek stwierdzonego zakażenia koronawirusem.

W składzie każdej drużyny na mecz ligowy może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako “gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik na obecność koronowirusa COVID-19.