Frederik Jakobsen: będziemy pracować jeszcze ciężej. Cieszę się z progresu

Fot. Przemysław Gąbka

W 3. rundzie MOTOR Lublin pokonał ZOOLESZCZ GKM Grudziądz 57:33 w meczu na szczycie tabeli PGE Ekstraligi. W tym spotkaniu pierwsze indywidualne zwycięstwo w 2022 roku zapisał na swoim koncie Frederik Jakobsen.

Początek spotkania nie należał do drużyny gości. Po remisowym otwarciu w pierwszym biegu, później MOTOR wyprowadził trzy mocne ciosy w postaci podwójnych zwycięstw. Frederik Jakobsen po spotkaniu przyznał ,że początek zaważył o końcowym wyniku, a stan nawierzchni lubelskiego toru nie należał do najłatwiejszych.

– Zaczęliśmy bardzo źle, nie zdobyliśmy zbyt wielu punktów. Później zaczęliśmy zdobywać ich trochę, lecz nadal nie było to zbyt wiele. Tor był trudny dla wszystkich. Było to bardzo ciężkie spotkanie – powiedział Duńczyk w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Po dwóch wygranych spotkaniach w tym sezonie, Frederik Jakobsen nie miał jeszcze na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Przełamanie 23-latka przyszło w Lublinie, gdy w trzecim swoim starcie wygrał z Wiktorem Lampartem i Mikkelem Michelsenem. – Na pewno będziemy pracować jeszcze ciężej, aby w kolejnych spotkaniach było lepiej. Cieszę się, że wykonałem jakiś progres i zdobyłem więcej punktów oraz wygrałem bieg. Spinamy się, żeby było jeszcze lepiej – zakończył żużlowiec.

Michał Mielnik