Franciszek Karczewski we WŁÓKNIARZU Częstochowa

Fot. Patryk Kowalski

WŁÓKNIARZ Częstochowa rozpoczął prezentację kadry młodzieżowej na sezon 2023. Pierwszym przedstawionym juniorem jest 16-letni Franciszek Karczewski, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu w CELLFAST WILKACH Krosno, gdzie wystąpił w dziewiętnastu ligowych spotkaniach i w 69 biegach wywalczył 87 punktów i dziesięć bonusów, co dało mu średnią biegową 1,406 pkt/bieg.

Franciszek Karczewski urodził się 23 lutego 2006 roku. Choć na co dzień mieszka w Kaliszu, to razem z rodziną zdecydował, że profesjonalną karierę rozpocznie w drużynie WŁÓKNIARZA Częstochowa. Pierwsze szlify zbierał w klasie 250cc, gdzie w latach 2019-2020 był czołowym zawodnikiem w naszym kraju. W 2020 roku sięgnął po 2. miejsce w Pucharze Ekstraligi 250cc, a także zwyciężył w Indywidualnym Pucharze Polski.

W sezonie 2021 przesiadł się na klasyczną maszynę o pojemności 500cc i przebrnął przez egzamin na certyfikat „Ż”. Przez pierwszy rok startów, zgodnie z regulaminem, występował wyłącznie w imprezach młodzieżowych. Był ważnym ogniwem WŁÓKNIARZA, z którym sięgnął wówczas po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W ubiegłym roku zapisał na swoim koncie pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. W Rydze, wspólnie w Wiktorem Przyjemskim i Oskarem Paluchem, wywalczył Mistrzostwo Europy Par Juniorów. Dodatkowo awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W węgierskim Nagyhalasz po pechowym początku zawodów Karczewski sklasyfikowany został na czwartej pozycji.

16-latek z powodzeniem ścigał się również w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. Startował tam na zasadach wypożyczenia w barwach CELLFAST WILKÓW Krosno. Zaliczył 69 wyścigów, w których z bonusami wywalczył 97 punktów. To dało mu średnią biegopunktową rzędu 1,406. Dodatkowo wspólnie z zespołem z Krosna wygrał rozgrywki i awansował do PGE Ekstraligi. Po rocznym wypożyczeniu Karczewski wraca do macierzy i w sezonie 2023 stanowił będzie o sile formacji juniorskiej WŁÓKNIARZA Częstochowa.

Poznaliście już kadrę seniorską Włókniarza Częstochowa na sezon 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣. Teraz czas więc na juniorów‼ Zaczynamy od…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Tuesday, November 15, 2022