ForBET Włókniarz z juniorem. Jakub Miśkowiak zostaje w Częstochowie

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Trzecia drużyna PGE Ekstraligi w sezonie 2019 kontynuuje prezentację składu. Umowę z forBET Włókniarzem Częstochowa zdecydował się przedłużyć bowiem jeden z najlepszych obecnie młodzieżowców w naszym kraju – Jakub Miśkowiak.

Kuba urodził się 3 sierpnia 2001 roku w Rawiczu. Do sportu żużlowego trafił dzięki swojemu wujkowi Robertowi, który w 2004 roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów.

Przed sezonem 2019 postanowił podnieść sobie poprzeczkę i trafił do PGE Ekstraligi, w której reprezentował barwy forBET Włókniarza. Kuba bardzo szybko zaaklimatyzował się w naszym zespole i był ważnym ogniwem biało-zielonych. W przeciągu całych rozgrywek najsilniejszej żużlowej ligi świata 18-latek wystartował w pięćdziesięciu jeden wyścigach i razem z bonusami zapisał na swoim koncie 46 punktów, co  dało mu średnią biegopunktową rzędu 0,902. Najlepszy występ zanotował podczas domowego spotkania z GET WELL Toruń – wówczas w trzech wyścigach wywalczył bowiem 6 punktów i 2 bonusy.

Miśkowiak nieźle sobie radził także w rozgrywkach juniorskich. W tym roku osiągnął życiowy sukces – najpierw w maju na torze w Grudziądzu z kompletem punktów na koncie triumfował w finale Brązowego Kasku, natomiast w sierpniu na owalu w Tarnowie wywalczył tytuł młodzieżowego indywidualnego mistrza Polski.

Nie był to koniec laurów dla Miśkowiaka w ostatnim sezonie. Wspólnie z ekipą forBET Włókniarza Częstochowa sięgnął wszak jeszcze po 3 medale: srebrny w drużynowych mistrzostw Polski juniorów i brązowe w młodzieżowych mistrzostwach Polski par klubowych oraz drużynowych mistrzostw Polski. Ponadto z reprezentacją naszego kraju sięgnął pod drużynowe mistrzostwo Europy juniorów.

Wyłoniła się kolejna karta. Jakub Miśkowiak zostaje z nami i w przyszłym sezonie reprezentować będzie forBET Włókniarz…

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Czwartek, 7 listopada 2019

Źródło: wlokniarz.com