forBET Włókniarz wygrywa. 30 tysięcy kibiców na piątkowych meczach!

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Znakomita frekwencja w pierwszy dzień inauguracji PGE Ekstraligi! 30 000 widzów obejrzało rozpoczęcie sezonu w Zielonej Górze i Częstochowie. Na SGP Arena forBET Włókniarz wygrał z TRULY.WORK Stalą Gorzów 47:43, jednak po kapitalnym spotkaniu, w którym dopiero 15. bieg rozstrzygnął wynik spotkania.

Zdecydowanym liderem spotkania był Leon Madsen. Duńczyk tylko raz obejrzał plecy rywala i łącznie zdobył 14 punktów. W zespole gości świetny debiut zaliczył Anders Thomsen (13 pkt w sześciu biegach), wtórował mu Bartosz Zmarzlik (13 pkt w sześciu startach).

Nie wygraliśmy dużą ilością punktów, jestem rozczarowany. Chciałem zobaczyć większy wynik. To jednak pierwszy mecz i to najważniejsza rzecz. Dobry początek sezonu może napawać optymizmem przed meczem w Grudziądzu – powiedział Madsen na antenie Eleven Sports 1.

To mój pierwszy mecz PGE Ekstraligi i było fajnie. Byłem zdenerwowany, ale czułem się dobrze na motocyklu. Podobało mi się to, jak wyglądał tor i nawierzchnia. Będę poprawiał pracę swoją i maszyny – wyjaśnił Thomsen, który został wybrany Rajderem Meczu.

Więcej o meczu TUTAJ

Fot. Kamil Woldański