ForBET Włókniarz lepszy w pierwszym meczu o 3. miejsce!

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W pierwszym meczu o brązowy medal PGE Ekstraligi 2019 forBET Włókniarz pokonał STELMET Falubaz Zieloną Górę 57:33. Najlepszym zawodnikiem, jak i Rajderem Meczu, został Leon Madsen (komplet 15 pkt).

W zespole gospodarzy Madsenowi wtórowali Fredrik Lindgren (12+3) i Adrian Miedziński, zdobywca 11 punktów i trzech bonusów. W ekipie zielonogórskiej najwięcej „oczek” zdobyli Martin Vaculik (9+1 w 6 startach) oraz Patryk Dudek (11 w 6 startach). Mecz obejrzało 10 500 widzów.

To wielka szkoda, że taką wielką stratę mamy przed meczem w Zielonej Górze. Nie tak miało wyglądać. To, że forBET Włókniarz zrobił taki wynik, nie znaczy, że nie uda się nam w rewanżu – powiedział Michael Jepsen Jensen na pomeczowej konferencji.

Chciałbym, żeby było tak zawsze. Mówiłem, że zrobię wszystko, aby forBET Włókniarz zdobył medal. Trzeba się skupić i jechać skoncentrowanym do Zielonej Góry. Szukałem nie w tej „garści” co trzeba. Zmieniliśmy to i jest lepiej, co widać. Mam nadzieje, że w rewanżu pojedziemy dobre spotkanie – skomentował Adrian Miedziński na antenie Eleven Sports 1.

Więcej o meczu TUTAJ

Fot. Kamil Woldański