forBET Włókniarz czy MRGARDEN GKM w play-off? – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

W najlepszej żużlowej lidze świata czas na najważniejszy moment w sezonie. Czas poznać, kto będzie w play-off bił się o medale, a kto pożegna się z najlepszą żużlową ligą świata. W Częstochowie bezpośrednie starcie walczących o czwarte miejsce forBET Włókniarza i MRGARDEN GKM-u Grudziądz, a w Lesznie mecz lidera z ostatnią drużyną PGE Ekstraligi. Piątkowe mecze LIVE w Eleven Sports 1.

Przed najważniejszym meczem sezonu trenerzy Robert Kempiński i Marek Cieślak nie eksperymentowali ze składami i postawili na sprawdzone ustawienie swoich drużyn. W pierwszym meczu, rozegranym na torze w Grudziądzu, wygrali gospodarze 47:43. Liderami obu zespołów w tym meczu byli Przemysław Pawlicki (14+1) i Fredrik Lindgren (14). Matematyka przed tym spotkaniem jest prosta. Jeżeli forBET Włókniarz Częstochowa wygra minimum pięcioma punktami, to będzie pewny udziału w fazie play-off. Każdy inny rezultat sprawi, że czwartą drużynę PGE Ekstraligi, która będzie walczyć o medale, poznamy dopiero w ostatniej kolejce.

18:00 forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Studio: Marcelina Rutkowska, Mirosław Kowalik
Komentarz: Michał Korościel, Michał Mitrut
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Jerzy Najwer, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Lider tabeli kontra drużyna, która jedną nogą jest już za burtą najlepszej żużlowej ligi świata. Tak zapowiada się piątkowe spotkanie w Lesznie. Po pierwszej porażce w PGE Ekstralidze w tym sezonie Piotr Baron nie wykonał żadnych nerwowych ruchów składzie i postawił na sprawdzone ustawienie mistrzów Polski. W drużynie GET WELL Toruń nastąpiły małe roszady w składzie i Niels Kristian Iversen pojedzie w pierwszej parze z Rune Holtą, a drugi seniorski duet stworzą Chris Holder i Norbert Kościuch. Torunianie mają jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, ale muszą liczyć na porażki SPEED CAR Motoru i własne zwycięstwa za trzy. Jeżeli GET WELL przegra w piątek w Lesznie oficjalnie spadnie z PGE Ekstraligi. W pierwszym meczu wygrała FOGO Unia 48:42, a do zwycięstwa mistrzów Polski poprowadził Janusz Kołodziej, zdobywca 13 punktów. Z kolei w toruńskim zespole najlepszy był Jason Doyle (15 pkt w 6 startach).

20:30 FOGO Unia Leszno – GET WELL Toruń
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Tobiasz Musielak
Komentarz: Piotr Olkowicz, Rafael Wojciechowski
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Krzysztof Okupski

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Przypominamy, że cały czas trwa głosownie na Miss Startu PGE Ekstraligi, najlepszej żużlowej ligi świata. 1 sierpnia ruszyły eliminacje, po których do finału awansuje osiem uczestniczek, po jednej z każdego klubu najlepszej żużlowej ligi świata. Pierwsza część konkursu potrwa do 25 sierpnia. Głosować można TUTAJ

Piotr Kaczmarek