forBET Włókniarz Częstochowa przed #GalaPGEE2018

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Gala PGE Ekstraligi, podsumowująca sezon 2018, już 8 października w Warszawie. Reprezentanci forBET Włókniarz Częstochowa (Marek Cieślak, Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Adrian Miedziński) zostali nominowani w kategoriach Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu, Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu oraz Niespodzianka Sezonu. – Szanse Adriana Miedzińskiego oceniam bardzo wysoko. To jest zawodnik, który potrafił się odbudować  – ocenił Mariusz Rajek z Radia FON.

Typy Mariusza Rajka w poszczególnych kategoriach:

Niespodzianka Sezonu – Adrian Miedziński

Po poprzednim sezonie pojawiły się głosy, że może nie wrócić do formy, a tymczasem okazał się krajowym liderem forBET Włókniarza. Odbudował się przy Marku Cieślaku i myślę, że może kontynuować karierę w Częstochowie.

Najlepszy Junior Sezonu – Maksym Drabik

Zawodnik nie obniżył swoich lotów, a do tego jest o krok od zdobycia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Zdobywa solidne punkty dla BETARD Sparty Wrocław. Jak tak dalej będzie się rozwijał, to kwestią czasu jest dołączenie do Patryka Dudka oraz Bartosza Zmarzlika i walka o najwyższe pozycje w Grand Prix.

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Leon Madsen

W PGE Ekstralidze robi rewelacyjne wyniki. Wpisał się już pewnie do panteonu gwiazd w Częstochowie. Wystarczy spojrzeć na jego średnią w lidze, która jest jedną z najwyższych. Wydawało się, że nie utrzyma formy z zeszłego sezonu, a jednak jest jeszcze lepiej.

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Bartosz Zmarzlik

Niesamowity zawodnik. Materiał na mistrza Świata i żużlowca z absolutnego topu. Widać rękę Tomasza Golloba, kiedy startował w Gorzowie i prowadził Zmarzlika, to teraz owocuje. Poukładany również poza torem.

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Stanisław Chomski

Z drużyną, która przed sezonem kadrowo wyglądała na balansującą na granicy fazy play-off zrobił zespół, który jest głównym kandydatem do mistrzostwa Polski. Patrząc na formę w ostatnich tygodniach, to prezentują się oni rewelacyjnie. Myślę, że mogą sięgnąć po tytuł.

Nasz rozmówca ocenił także szansę nominowanych w swoich kategoriach. – Szanse Adriana Miedzińskiego oceniam bardzo wysoko. To jest zawodnik, który potrafił się odbudować. Marek Cieślak ma te szanse zdecydowanie mniejsze. Fredrik Lindgren na początku sezonu mocno zaskoczył, a później nagle wyhamował. Tu też nie spodziewam się końcowego triumfu – zaznaczył dziennikarz Radia FON.

Głosowanie na najlepszych tego sezonu PGE Ekstraligi trwa do 24 września TUTAJ