FOGO UNIA ponownie nie dała szans AFORTI STARTOWI Gniezno

Fot. Marcin Kubiak

FOGO UNIA Leszno nie miała najmniejszych kłopotów z AFORTI STARTEM Gniezno i w sparingowym pojedynku przed własną publicznością pokonała rywali 61:29. Trzej zawodnicy w ekipie Piotra Barona wywalczyli komplety punktów.

Kilka dni wcześniej obie ekipy zmierzyły się w test meczu na stadionie klubu z EWINNER 1. Ligi Żużlowej. Wówczas ekipa z Gniezna poległa 35:55. Składy obu drużyn podczas rewanżowego ścigania nieco się różniły. FOGO UNIA Leszno nie mogła skorzystać z kontuzjowanego Damiana Ratajczaka. Ponownie zabrakło też Jasona Doyle’a. W zespole z pierwszej stolicy Polski nie pojawił się Michael Jepsen Jensen.

Od samego początku to leszczynianie dyktowali warunki w środowym pojedynku na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Liderzy biało-niebieskich byli zdecydowanie zbyt szybcy dla zawodników z Gniezna. Szybkością na trasie imponowali m.in. Janusz Kołodziej i David Bellego, ale przebłyski zaliczała też młodzież. Ostateczny rezultat to 61:29.

Dla FOGO UNII komplety punktów wywalczyli Kołodziej (12) oraz Piotr Pawlicki i David Bellego (obaj 11+1). W zespole z Gniezna na wyróżnienie zapracowali sobie Ernest Koza i Oskar Fajfer, którzy kilkukrotnie potrafili rywalizować z wyżej notowanymi rywalami. W jednym z biegów Fajfer zanotował defekt podczas walki z Pawlickim.

Wyniki (za speedwaynews.pl):

FOGO UNIA Leszno – 61
9. Jaimon Lidsey – 8
10. Janusz Kołodziej – 12
11. David Bellego – 11+1
12. Keynan Rew – 8+2
13. Piotr Pawlicki – 11+1
14. Maksym Borowiak – 4+1
15. Hubert Jabłoński – 7
16. Antoni Mencel – 0

AFORTI START Gniezno – 29
1. Ernest Koza – 7
2. Philip Hellstroem-Baengs – 5+2
3. Szymon Szlauderbach – 4
4. Zbigniew Suchecki – 5+1
5. Oskar Fajfer – 5
6. Marcel Studziński – 0
7. Mikołaj Czapla – 3

 

Joachim Piwek