FOGO Unia Leszno ze złotem MMPPK

20.07.2018 19:58

38. finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych rozegrany  po raz szósty w historii na torze w Gorzowie zakończył się zwycięstwem tercetu FOGO UNII Leszno (Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Szymon Szlauderbach), którzy zdobyli komplet 30 punktów. Tym samym leszczynianie po raz trzeci z rzędu, a siódmy w historii zdobyli złoty medal tych rozgrywek. Drugie miejsce zajęła ekipa CASH BROKER Stali Gorzów, a trzecie BETARD Sparta Wrocław.

Gorzowski finał rozpoczął się od zwycięstwa Michała Gruchalskiego, który jako jedyny punktował dla swojej drużyny forBET Włókniarza Częstochowa. Trzy podejścia oglądaliśmy do biegu drugiego. Za pierwszym razem sędzia Artur Kuśmierz dopatrzył się lotnego startu Larsa Skupienia. Za drugim razem zawodnik ten dotknął taśmy i został z biegu wykluczony. W trzecim podejściu gospodarze: Rafał Karczmarz i Hubert Czerniawski podwójnie pokonali osamotnionego Roberta Chmiela. W 3 biegu oglądaliśmy ciekawą walkę Sebastiana Niedźwiedzia z Dominikiem Kuberą, zakończoną wygraną leszczynianina.

Szósty bieg to starcie głównych kandydatów do złotego medalu. Para FOGO Unii Leszno nie dała szans CASH BROKER Stal Gorzów zwyciężając 5:1. Starcie numer 8 pechowo zakończyło się dla Patryka Wojdyło. Po dobrym starcie wrocławianie prowadzili podwójnie, ale na drugim łuku zdefektował motocykl Wojdyły. Dzięki wygranej Przemysława Liszki bieg z ROW-em Rybnik zakończył się podziałem punktów.

Dużo ciekawej walki oglądaliśmy w 12. biegu pomiędzy parami FOGO Unii i forBET Włókniarza. Po wygranym starcie prowadził Gruchalski, ale na drugim okrążeniu na prowadzenie wyszedł Bartosz Smektała. Po chwili na drugie miejsce przesunął się Kubera, ale riposta Gruchalskiego była natychmiastowa i do ostatniego łuku częstochowianin jechał na drugim miejscu. Ostatecznie po zdecydowanym ataku Kubery Gruchalski popełnił błąd i spadł na trzecie miejsce.

Biegi 14. i 15. to podwójne zwycięstwa duetów CASH BROKER Stali i FOGO Unii odpowiednio z ekipami GRUPA AZOTY Unii Tarnów i BETARD Sparty Wrocław. Po pięciu wygranych w stosunku 5:1 leszczynianie byli o krok od złotych medali. Losy mistrzowskiego tytułu dla “Byków” rozstrzygnęły się w biegu 18. Para CASH BROKER uległa duetowi BETARD Sparty i straciła szanse na złoty medal. Gorzowianie pozostali w grze o medale, ale musieli pokonać rywali zza miedzy – Falubaz Zielona Góra – który wciąż miał szanse na brązowe medale. O wszystkim decydował ostatni, 21. bieg. Po kapitalnym starcie po zwycięstwo popędził Niedźwiedź, a gorzowianie spokojnie pojechali po trzy punkty zapewniając sobie srebrne “krążki”. Brązowe medale trafiły do BETARD Sparty Wrocław dzięki kapitalnej postawie Przemysława Liszki, zdobywcy 14 punktów, który godnie zastąpił Maksyma Drabika.