FOGO Unia Leszno z kolejnym „byczym” zwycięstwem

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

FOGO Unia Leszno dalej niepokonana. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka gospodarze dali pokaz swoich sił pokonując ekipę Stanisława Chomskiego 55:35, a dwumecz zakończył się wynikiem 104:76.

Rajderem spotkania został Bartosz Smektała, który uzyskał 76,77 % głosów w oficjalnej aplikacji PGE Ekstraligi. W 5 startach zdobył 13 pkt.

Aktualny Mistrz Polski rozpoczął pierwszą serię startów od potężnego ciosu 5:1. Bieg juniorski zakończył się remisem, a najlepiej spod taśmy wyszedł Dominik Kubera. Jego kolega z pary Szymon Szlauderbach otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. W kolejnej gonitwie kapitan FOGO Unii Leszno przedarł się na pierwszą pozycję i nie oddał jej do samego końca, mimo nacisków ze strony Andersa Thomsena. W ostatnim wyścigu pierwszej serii startów można było podziwiać walkę o drugą pozycję między Bartoszem Zmarzlikiem a Szymonem Szlauderbachem. W ostatecznym rozrachunku lepszy okazał się Mistrz Świata.

Druga seria startów rozpoczęła się od remisu, lecz kolejna gonitwa to pewna wygrana dla ekipy Stanisława Chomskiego. Niels Kristian Iversen z Krzysztofem Kasprzakiem pokonali leszczyńską parę, a Piotr Pawlicki nie był w stanie im zagrozić. Anders Thomsen w 7. odsłonie spotkania naciskał mocno na Emila Sayfutdinova, lecz Rosjanin nie przestraszył się i nie oddał prowadzenia.

Fantastyczna walka między Bartoszem Zmarzlikiem, a Piotrem Pawlickim w 8. wyścigu. Ostatecznie kapitan leszczyńskiej Unii znalazł sposób na pokonanie Mistrza Świata i na mecie pojawił się na pierwszej pozycji.

Ostatnia seria startów rozpoczęła się wygraną Bartosza Zmarzlika, który dzielnie odpierał ataki Emila Sayfutdinova. Bartosz Smektała w 12. gonitwie zdobył kolejną “trójkę” i tym samym na swoim koncie odnotował komplet punktów (w całym meczu 13 „oczek), a FOGO Unia Leszno zapewniła sobie punkt bonusowy w dwumeczu. Bieg 13. rozstrzygnął losy tego spotkania na korzyść gospodarzy, a najlepszy był Janusz Kołodziej.

W 14. wyścigu Niels Kristian Iversen cieszył szybką jazdą i napędzony na końcu drugiego okrążenia minął rywali, zdobywając kolejną “trójkę”. Niepokonany do 15. biegu Bartosz Smektała na mecie pojawił się na trzeciej pozycji, a tuż przed nim Bartosz Zmarzlik i Emil Sayfutdinov. Ostatni zameldował się Anders Thomsen.

Relacja dostępna TUTAJ.

Paulina Wiśniewska