FOGO Unia Leszno wygrywa finał MPPK!

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

FOGO Unia Leszno z 29 punktami obroniła tytuł w HN NOWAK GMBH Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Podium uzupełniły następujące drużyny RM SOLAR Falubaz Zielona Góra i BETARD Sparta Wrocław. W tegorocznych zawodach niepokonani okazali się Dominik Kubera i Piotr Pawlicki, dla którego jest to czwarte złoto w Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Słoneczna atmosfera w Gdańsku zwiastowała niezagrożone i ciekawe zawody na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Przed startem rozgrywek doszło jedynie do zmian w składzie drużyny ELTROX Włókniarza Częstochowa, bowiem za Pawła Przedpełskiego w zawodach ścigał się Bartłomiej Kowalski.

Na otwarcie w  pojedynku rybnicko-zielonogórskim, lepsza okazała się para RM SOLAR Falubazu Zielonej Góry wygrywając z Mateuszem Szczepaniakiem i Przemysławem Gierą 4:2. Drugi bieg był starciem juniorów ELTROX Włókniarza Częstochowa z parą BETARD Sparty Wrocław. Początkowo Jakub Miśkowiak  atakował kapitana BETARD Sparty Wrocław, jednak ostatecznie Maciej Janowski dojechał pierwszy do mety. Bartłomiej Kowalski wywalczył jeden punkt, przywożąc za swoimi plecami Gleba Chugunova. Pierwszą serię dopełniły bezdyskusyjne zwycięstwa pary FOGO Unii Leszno oraz RM SOLAR Falubazu Zielona Góra.

W biegu 5. bezkompromisowo lepsi okazali się żużlowcy BETARD Sparty Wrocław, a w szczególności Gleb Chugunov, który po pierwszej słabej odsłonie, tym razem zwyciężył. W biegu 7. Bartosz Zmarzlik pokazał swoją fenomenalną formę, w której niezagrożenie mknął po pierwszą trójkę w tych zawodach. Bardzo dobry występ w tym biegu należał także do Krystiana Pieszczka, który powalczył o drugą lokatę.

W starciu numer 10 broniąca tytułu FOGO Unia nie miała sobie równych. Leszczyńska para pojechała po kolejne, trzecie zwycięstwo na 5:1. Pierwsze ostrzeżenie w zawodach otrzymał Maciej Janowski w biegu 17. W powtórce tej rywalizacji, kibice mogli oglądać świetną walkę pomiędzy Bartoszem Zmarzlikiem i Maciejem Janowskim. Zmarzlik szybko przemknął przed Janowskim, jednak już na drugim okrążeniu kapitan BETARD Sparty Wrocław wyprzedził mistrza świata. Remis w tym biegu zapewnił FOGO Unii Leszno kolejny złoty medal w Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

W biegu 19. Przemysław Giera niefortunnie dotknął taśmy, przez co został wykluczony. W powtórce triumfował Bartosz Zmarzlik, który wraz z Szymonem Woźniakiem wywalczył 5 punktów, zostawiając Mateusza Szczepaniaka w tyle. Przedostatni bieg wieczoru rozpoczął się świetną walką między Piotrem Pawlickim, a Glebem Chugunovem, niestety zawodnik BETARD Sparty Wrocław upadł na tor, za co został wykluczony z powtórki. W drugim podejściu, Maciej Janowski rozdzielił żużlowców FOGO Unii Leszno, przez co po raz pierwszy leszczyńska para nie dowiozła kompletu punktów do mety. W ostatnim wyścigu wieczoru na drugim łuku upadł Krystian Pieszczek, dla którego zabrakło miejsca pomiędzy juniorami ELTROX Włókniarza Częstochowa. Ostatecznie Pieszczek został wykluczony z rywalizacji, którą pewnie zwyciężyła para juniorów z Częstochowy. W biegu dodatkowym o 2. miejsce Piotr Protasiewicz zwyciężył w rywalizacji z Maciejem Janowskim, zapewniając RM SOLAR Falubazowi Zielonej Górze srebro.

Wyniki:

FOGO Unia Leszno – 29 pkt
9. Piotr Pawlicki – 13 pkt
10. Dominik Kubera – 16 pkt

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – 21 pkt
1. Patryk Dudek – 8 pkt
2. Piotr Protasiewicz –13 pkt +3
15. Damian Pawliczak – ns

BETARD Sparta Wrocław – 21 pkt
5. Maciej Janowski – 14 pkt +2
6. Gleb Chugunov – 7 pkt

Cash Broker Stal Gorzów – 18 pkt
13. Bartosz Zmarzlik – 13 pkt
14. Szymon Woźniak – 5 pkt

ELTROX Włókniarz Częstochowa – 16 pkt
7. Bartłomiej Kowalski – 5 pkt
8. Jakub Miśkowiak – 11 pkt

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 11 pkt
11. Krystian Pieszczek – 8 pkt
12. Robert Chmiel – 2 pkt
20. Karol Żupiński – 1 pkt

PGG ROW Rybnik – 10 pkt
3. Przemysław Giera – 0 pkt
4. Mateusz Szczepaniak – 10 pkt

Julia Pożarlik