FOGO Unia Leszno Drużynowym Mistrzem Polski

27.09.2015 19:29

FOGO Unia Leszno wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2015. W finałowym spotkaniu zremisowała 45:45 z BETARD Spartą Wrocław, ale w dwumeczu wygrała 94:86.

Nigdy wcześniej nie byłem mistrzem Polski. W ostatnim tygodniu obiecaliśmy to prezesowi i to wielka ulga dla nas. Wielka praca całego zespołu sprawiły, że jesteśmy najlepsi – powiedział po zawodach Nicki Pedersen.

My się cieszymy ze srebra. Pełen luzik. Motory na dziś? Tajemnica – powiedział Maksym Drabik.

Bohaterem “Byków” był Dominik Kubera, który wygrał dwa pierwsze wyścigi i… głosowanie na ZAWODNIKA MECZU.

Brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski odebrali w Tarnowie zawodnicy miejscowej Unii, którzy pokonali Klub Sportowy Toruń 53:37 (w dwumeczu 103:77).

Kibice głosujący na facebooku uznali, że ZAWODNIKIEM MECZU w tym pojedynku został Janusz Kołodziej, który jednocześnie był najskuteczniejszym zawodnikiem Unii (14+1). W zespole gości najlepiej punktował Australijczyk Jason Doyle (11). W spotkaniu nie wystartował Grigorij Laguta z KS Toruń. W trakcie jego trwania – w wyniku upadku – kontuzji ręki doznał Paweł Przedpełski (KS Toruń).