FOGO UNIA bezradna na własny torze. TAURON WŁÓKNIARZ ze zwycięstwem

Fot. Patryk Kowalski

TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa wyjechał z Leszna ze zwycięstwem. FOGO UNIA została pokonana 41:49. Kompletny Janusz Kołodziej (18) był najlepszym zawodnikiem ze strony gospodarzy, a po stronie gości fantastycznie zaprezentował się Leon Madsen (12+1). Franciszek Karczewski został wybrany najlepszym juniorem tego spotkania (58,64%).

TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa mocno wszedł w mecz i szybko wysunął się na prowadzenie. Gospodarza robili co mogli i za sprawą Janusza Kołodzieja i Antoniego Mencela w 4. biegu lekko odrobili straty, minimalizując straty do 2 “oczek”.

Druga seria startów zdecydowanie należała do gości, którzy w wyścigu 5. i 6. dowieźli 5:1 i ponownie odskoczyli gospodarzom. W 7. biegu Mikkel Michelsen starał się odebrać pierwszą pozycję Januszowi Kołodziejowi, lecz Polak skutecznie zablokował Duńczyka i pierwszy zameldował się na mecie.

Pewna i odważna jazda Antoniego Mencela w 8. biegu. Junior FOGO UNII finalnie przyjechał na ostatniej pozycji, lecz przez cztery okrążenia straszył swoich rywali. Atomowy start Kołodzieja w 9. wyścigu, który minął swoich rywali po szerokiej, triumfując na leszczyńskim owalu. Mocne uderzenie w 11. wyścigu ze strony gości. Gospodarze bezradni po skuteczny ataku Jakuba Miśkowiaka i Leona Madsena na Bartosza Smektałę. Podopieczni Lecha Kędziory pewnie pomknęli po kolejne 5:1.

W biegach nominowanych z dobrej strony zaprezentował się triumfujący Bartosz Smektała w 14. biegu oraz kapitalny w całym spotkaniu Janusz Kołodziej. Ostatecznie częstochowianie wygrali na stadionie im. A. Smoczyka różnicą 8 punktów.

Pełna relacja dostępna TUTAJ

Paulina Wiśniewska