FLESZEM Z #PGEE (9): ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

W ostatnim przedświątecznym tygodniu rozpoczęła się otwarta sprzedaż biletów na 2019 BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski. Mijający tydzień przyniósł dla dwóch klubów ważne informacje, dotyczące finansowego wsparcia ze strony urzędów miast. W ośrodkach żużlowych na dobre zadomowiła się świąteczna atmosfera. Co wydarzyło się w ostatnich dniach w zespołach PGE Ekstraligi? Podsumowanie przygotował Rafał Borek.

Ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców cieszy się 2019 BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski, który odbędzie się 3 sierpnia 2019 roku na Stadionie Olimpijskim. Dzień po otwarciu oficjalnej sprzedaży biletów 19 grudnia, pozostało już ich naprawdę niewiele. Praktycznie dostępne są już tylko wejściówki na miejsca stojące.

forBET Włókniarz Częstochowa i SPEED CAR Motor Lublin to drużyny, które mogą liczyć w przyszłym sezonie na spory zastrzyk finansowy ze strony władz miejskich. Dla częstochowskiego klubu będzie to 3,5 miliona złotych, natomiast lubelski żużel może pochwalić się rekordowym wparciem 4 milionów złotych.

W większości ośrodków żużlowych trwają ostatnie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W minionym tygodniu przedstawiciele grupy kibicowskiej, a także klubu MRGARDEN GKM Grudziądz, przekazali dary zebrane podczas IV Wielkiej Świątecznej Zbiórki na rzecz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Grudziądzu. W Lublinie natomiast zakończyła się akcja Żużlowcy dzieciom – autografy za słodycze, dzięki której moc prezentów trafiło do lubelskich Domów Dziecka.

forBET Włókniarz Częstochowa zorganizował tradycyjną Wigilię, na której spotkali się działacze, zawodnicy, ale również sympatycy częstochowskiego żużla.

Każdy, kto nie ma pomysłu na świąteczny prezent, może skorzystać z wielu pomysłów, proponowanych przez ekstraligowe kluby. Falubaz Zielona Góra sugeruje 10 topowych prezentów. CASH BROKER Stal Gorzów zachęca natomiast do zakupu BLUZY TEAM 2019 oraz karnetów.

Jak mija ten przedświąteczny czas u ekstraligowych zawodników? Większość szczęśliwie wróciła z wakacyjnych wojaży i już na dobre zaprzyjaźniła się z salą treningową. Co prawda Niels Kristian Iversen z Get Well Toruń podczas powrotu musiał przetrwać „atak dronów”, ale i tak mogło być gorzej.

Natomiast, budzący największą sympatię wśród kibiców (badania Pentagon Research) Maciej Janowski z BETARD Sparty Wrocław, z marszu zajął się budowaniem formy na przyszły sezon.

Aktywność przedsezonowa zawodników na sali gimnastycznej, nie przeszkadza im na dzielenie się z kibicami świątecznym klimatem, który panuje w ich domowym zaciszu. Nicki Pedersen z Falubazu Zielona Góra podziękował za liczne prezenty, a Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) oraz Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) w rodzinnym gronie odpowiadali na pytania swoich sympatyków.

Polski Związek Motorowy opublikował kalendarz sportu żużlowego na 2019 rok. Sezon rozpocznie się 24 marca Memoriałem im. Alfreda Smoczyka w Lesznie oraz meczem Północ – Południe w Łodzi, natomiast sezon zakończy się w październiku.

Rafał Borek