Fleszem z PGEE (9): Słodko-gorzka końcówka roku

Końcówka roku upłynęła w PGE Ekstralidze głównie na podsumowaniach oraz składaniu życzeń na Nowy Rok. Z kolei wielkim sukcesem zakończyło się głosowanie na najlepszego sportowca Polski 2019 roku. Czołówka naszych polskich żużlowców wzięła udział w charytatywnym turnieju Fundacji „Ludzki Gest”. Bardzo smutne informacje napłynęły do nas z Rosji – zmarł menedżer tamtejszej reprezentacji Andrei Savin.

Za nami Bal Mistrzów Sportu, gdzie podsumowano 85. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. Uroczystość zakończyła się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika! Jest to drugi triumf żużlowca w plebiscycie – w 1999 roku zwyciężył Tomasz Gollob. Cała społeczność żużlowa codziennie gorąco zachęcała do głosowania na obecnego mistrza Świata, co przełożyło się na świetny wynik końcowy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

28 grudnia w Częstochowie odbyło się charytatywne spotkanie futsalowe. Wydarzenie zorganizował były reprezentant polskiej kadry w piłce nożnej, Jakub Błaszczykowski, a udział wzięli najlepsi żużlowcy z naszego kraju – mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek oraz Maciej Janowski.

Wszystkie kluby z PGE Ekstraligi złożyły swoim kibicom życzenia noworoczne. Na oficjalnych stronach nie obyło się także bez podsumowań minionego roku i najważniejszych momentów dla każdego z ośrodków najlepszej żużlowej ligi świata.

#BialoZielonaRodzina Raz jeszcze wielkie dzięki za mijający rok 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ i do zobaczenia w nowym roku 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣. Bawcie się dziś dobrze. 🥳🎉🎊🎆🎇

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Wtorek, 31 grudnia 2019

Po ciężkiej chorobie zmarł menedżer reprezentacji Rosji, Andrei Savin. Poprowadził on m.in. drużynę złożoną z Emila Sayfutdinova, Artema Laguty i Gleba Chugunova do dwóch zwycięstw w FIM Speedway of Nations. Miał 62 lata.

Russia's first world title-winning team manager Andrei Savin 🇷🇺 has passed away.We send our condolences to his family and friends at this sad time.

Opublikowany przez FIM Speedway Grand Prix Wtorek, 31 grudnia 2019

Za nami Bal Mistrzów Sportu, gdzie podsumowano 85. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. Uroczystość zakończyła się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika! Jest to drugi triumf żużlowca w plebiscycie – w 1999 roku zwyciężył Tomasz Gollob. Cała społeczność żużlowa codziennie gorąco zachęcała do głosowania na obecnego mistrza Świata, co przełożyło się na świetny wynik końcowy. Dziękujemy za zaangażowanie!

STELMET Falubaz Zielona Góra poinformował, że już 4 stycznia Patryk Dudek wraz z juniorami – Damianen Pawliczakiem, Jakubem Osyczką i Fabianem Ragusem ruszają na obóz treningowy do Białki Tatrzańskiej.

#HejHejFalubaz Sezon 2020 rozpoczynamy od mocnego uderzenia. W sobotę czwórka naszych zawodników jedzie na pierwszy tej zimy obóz kondycyjny⤵️

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Czwartek, 2 stycznia 2020

Daria Jagodzka