Fleszem z #PGEE (8): Terminarz już znany, a kluby szykują się na święta

W tym tygodniu poznaliśmy terminarz wszystkich spotkań PGE Ekstraligi i już w pierwszej kolejce szykują się nie lada hity. Kluby zaangażowały się w świąteczne niesienie pomocy, a niektórzy żużlowcy rozpoczęli przygotowania do niedzielnego turnieju „Gramy dla Tomka”. Podsumowanie tygodnia przygotował Błażej Kowol.

PGE Ekstraliga podała terminarz na nadchodzący sezon i już w pierwszej serii spotkań zmierzą się ze sobą m.in. BETARD Sparta Wrocław oraz FOGO Unia Leszno. Zestaw par przypomina półfinały PGE Ekstraligi w sezonie 2018, ponieważ w 1. kolejce forBET Włókniarz Częstochowa podejmie CASH BROKER Stal Gorzów.

W Częstochowie, Grudziądzu i Lublinie oficjalnie potwierdzono sponsorów tytularnych. We wszystkich przypadkach nie doszło do żadnej zmiany i w przyszłym sezonie zobaczymy forBET Włókniarza Częstochowa, SPEED CAR Motor Lublin, a także MRGARDEN GKM Grudziądz.

W CASH BROKER Stali Gorzów tymczasem sprzedaż karnetów ma się bardzo dobrze. Kibice zakupili już ponad 2000 karnetów, czyli więcej niż w analogicznym momencie ubiegłego roku.

W Toruniu i Lesznie ogłoszono już plan treningów punktowanych, które zakładają odjechanie trzech takich treningów przez każdą z drużyn. Również w Zielonej Górze poznaliśmy rozkład marcowych treningów.

W Falubazie Zielona Góra doszło do kilku transferów. Z zespołem pożegnał się m.in. Kacper Gomólski, który podziękował klubowi za szansę jazdy w zielonogórskich barwach.

Większość klubów włączyła się również w świąteczną pomoc. W Częstochowie skupiono się na akcji „Szlachetna Paczka”, a Piotr Protasiewicz i Falubazowy Mikołaj odwiedzili m.in. Żary, aby wręczyć uczniom świąteczne prezenty. W Grudziądzu przedstawiciele MRGARDEN GKM Grudziądz odwiedzili kino Helios, aby wziąć udział w akcji „Zostań Świętym Mikołajem”.

Poznaliśmy także pierwsze szczegóły odnośnie powracającego do Wrocławia Grand Prix. Sponsorem tytularnym imprezy została firma BETARD, główny sponsor Sparty Wrocław. Sprzedaż biletów rozpocznie się już 19 grudnia, a najtańsze z nich kosztować będą 80 zł.

Natomiast zawodnicy SPEED CAR Motoru Lublin postanowili intensywnie przygotować się do nadchodzącego turnieju „Gramy dla Tomka” i odwiedzili stadion krakowskiej Wisły, aby obejrzeć mecz gospodarzy z Jagiellonią Białystok. Turniej odbędzie się już jutro w Hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy, a od 12 grudnia trwają aukcje przedmiotów, z których zysk zostanie przekazany na leczenie Tomasza Golloba. Zapraszamy do licytacji!