Fleszem z PGEE (5): Mikołajkowy tydzień w PGE Ekstralidze

W minionym tygodniu kluby PGE Ekstraligi nie próżnowały. W Lublinie przeprowadzono akcję ,, Żużlowcy Dzieciom”. W Rybniku, Lesznie oraz Zielonej Górze żużlowcy również zaangażowali się w pomoc najmłodszym. Poznaliśmy także plany przygotowań do sezonu niektórych drużyn PGE Ekstraligi.

W Lublinie 4 grudnia odbyła się akcja ,,Żużlowcy Dzieciom”, podczas której zbierano dary dla potrzebujących dzieci. Obecni byli prawie wszyscy żużlowcy SPEED CAR Motoru Lublin, za wyjątkiem Mikkela Michelsena, Grzegorza Zengoty i Dawida Lamparta. Kibice mieli okazje do zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz rozmowy ze swoimi ulubieńcami. Podczas akcji zebrano 226,5 kg słodyczy i zabawek.

Kolejny raz pokazaliście jak jesteście wspaniali 💛💙💛💙. Dzięki Waszym darom, przekazaliśmy do sztabu akcji Pomóż…

Opublikowany przez Speed Car Motor Lublin Czwartek, 5 grudnia 2019

W ramach żużlowych mikołajek zawodnicy STELMET Falubazu Zielona Góra także odwiedzili najmłodszych. Żużlowców mieli okazję zobaczyć pacjenci zielonogórskiego szpitala.

Pierwsza część Falubazowych Mikołajek za nami. Z rana odwiedziliśmy najmłodszych pacjentów zielonogórskiego szpitala. Dużo zdrowia Falubaziaki 💪 #HejHejFalubaz

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Piątek, 6 grudnia 2019

W Rybniku odbyły się zielono-czarne mikołajki zawodników miejscowego klubu ROW Rybnik. Kibice mieli okazję zobaczyć biuro klubu, warsztat oraz stadion, a w rolę Mikołajów wcielili się m.in. Vaclaw Milik, Mateusz Szczepaniak i juniorzy.

Zielono-czarne Mikołajki już za nami! Dzięki, że byliście z nami i mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni 😉 Przyznac…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Piątek, 6 grudnia 2019

Również mistrz Polski, FOGO Unia Leszno, wykorzystuje mikołajkowy czas na spotkania z kibicami. Za leszczynianami akcja „Bycze Mikołajki”, podczas której była okazja do zdobycia autografu i zdjęcia swoich idoli oraz dowiedzieć się paru rzeczy o żużlowcach.

Za nami #ByczeMikołajki 🎅Czy wiedzieliście, że Emil jest fanem sałatki jarzynowej? 😀Czy widzieliście już nową kolekcję…

Opublikowany przez Unia Leszno Piątek, 6 grudnia 2019

W Grudziądzu z kolei uruchomiono akcję zbierania darów dla jednego z Domu Dziecka. Do 12 grudnia do siedziby klubu MRGARDEN GKM przynosić można wszystko, co może zostać przeznaczone dla najmłodszych, aby wywołać na ich twarzach uśmiech.

Kibice GKM Grudziądz oraz klub GKM Grudziądz S.A. wspólnie dla potrzebujących dzieci! Dużymi krokami zbliżają się…

Opublikowany przez GKM Grudziądz S.A. Czwartek, 5 grudnia 2019

Pechowo zakończył się jeden z treningów Krzysztofa Buczkowskiego. Kapitan MRGARDEN GKM-u Grudziądz złamał kość udową lewej nogi.

Na kolejną operację zdecydował się Leon Madsen. Lider forBET Włókniarza Częstochowa przeszedł w tym tygodniu operację kręgosłupa w szpitalu w Bydgoszczy. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a Duńczyk ma nadzieję, że to zakończy jego problemy. Wicemistrzowi Świata, jak i kapitanowi grudziądzkiego zespołu, życzymy dużo zdrowia!

Grudzień to także czas planowania pierwszych działań, związanych z nowym sezonem PGE Ekstraligi. SPEED CAR Motor Lublin przygotowania do sezonu rozpocznie od zgrupowania we Włoszech w dniach 14.02-19.02. Następnie odbędzie się drugi obóz w Hiszpanii 19.02-26.02. Potem żużlowcy z Lublina udadzą się na treningi do słoweńskiego Krsko. Po powrocie do Polski, SPEED CAR Motor Lublin odjedzie sparingi z Apatorem Toruń (14.03-15.03) oraz Unią Tarnów (21.03-22.03).

Dziś trener Maciej Kuciapa Racing przedstawił plan przygotowań do sezonu 2020! W lutym nasi zawodnicy wyjadą na dwa…

Opublikowany przez Speed Car Motor Lublin Środa, 4 grudnia 2019

MRGARDEN GKM Grudziądz w przedsezonowym sparingu zmierzy się z drużyną Apatora Toruń (21.03-22.03), pozostałe sparingi są uzależnione od kształtu terminarza rozgrywek PGE Ekstraligi. Jeden dwumecz również zaplanował ROW Rybnik. Rybniczanie, podobnie jak drużyny z Lublina i Grudziądza, pojadą z toruńską drużyną (24-26.03.2020).

Sebastian Czobot