Fleszem z PGEE (27): Gorący tydzień w PGE Ekstralidze

Za nami okienko transferowe w PGE Ekstralidze. Zawodnicy porozumieli się z działaczami na temat warunków na sezon 2020. Obcokrajowcy zaczęli z kolei czternastodniową kwarantannę. To czas, w którym rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski zbliżają się wielkimi krokami.

U beniaminka PGE Ekstraligi długo nie było wiadomo w jakim składzie wystąpi w sezonie 2020. Działacze ROW-u Rybnik poinformowali, że wszyscy zawodnicy zostają w zespole.

Zawodnicy podpisali aneksy, są w drodze do Polski. CZEKAMY panowie!! #YNOROW #G72 #przeżyjmydo90Speedway…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Piątek, 8 maja 2020

Przenosimy się do ELTROX Włókniarza Częstochowa. Tu okres transferowy minął bardzo szybko i w komplecie zespół przystąpi do sezonu.

Zarząd Eltrox Włókniarz Częstochowa w ekspresowym tempie porozumiał się ze wszystkimi zawodnikami w sprawie ich nowych…

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Środa, 6 maja 2020

Korzystając z okazji sprawdziliśmy co słychać u Fredrika Lindgrena, który rozpoczął okres obowiązkowej czternastodniowej kwarantanny. Szwed razem ze swoją żoną spodziewają się dziecka. Młodym rodzicom serdecznie gratulujemy!

3300km, 1 puncture and 36 hours. Now we have finally arrived in Czestochowa, Poland 🇵🇱.Let’s go into isolation, see you in 14 days ✌🏼

Opublikowany przez Fredrika Lindgrena Piątek, 8 maja 2020

Jason Doyle to kolejny zawodnik częstochowskiego zespołu, który będzie przechodził kwarantannę. Nowy nabytek klubu był lekko zdziwiony noszeniem maseczek ochronnych na twarzy.

Made it to Poland! Who would of thought, we would have to be wearing face masks everywhere we go in Polska.

Opublikowany przez Jasona Doylego Piątek, 8 maja 2020

Z Częstochowy przenosimy się do Wrocławia. Tu również kibice do ostatniego dnia okienka transferowego musieli czekać na informacje dotyczące składu drużyny. Nie muszą się jednak martwić, klub porozumiał się ze wszystkimi zawodnikami BETARD Sparty.

My oczywiście jedziemy w PEŁNYM składzie! Inaczej być nie mogło!!! #ThisIsSparta #WTS 💛❤️ Wszyscy nasi zawodnicy potwierdzeni, aneksy podpisane. Dokumenty trafiają do Ekstraligi Żużlowej.

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Czwartek, 7 maja 2020

Świetną informację dla wrocławskich kibiców przekazał Gleb Chugunov. Młody zawodnik BETARD Sparty poinformował, że od sezonu 2020 będzie chciał jeździć w PGE Ekstralidze i arenie międzynarodowej pod polską flagą.

W Polsce zameldował się już także lider wrocławskiej BETARD Sparty, Tai Woffinden.

O składzie na sezon 2020 poinformował także mistrz Polski, FOGO Unia Leszno w swoim komunikacie.

📢Znamy już skład, w jakim powalczymy w sezonie 2020 📢#KSUL #ByczaRodzina http://unia.leszno.pl/ksul2017/2020/05/07/aneksy-do-kontraktow-podpisane/

Opublikowany przez Unia Leszno Czwartek, 7 maja 2020

Krótko przed godziną 20:00 uspokoili się również kibice MOJE BERMUDY Stali Gorzów. Klub poinformował o osiągnięciu porozumień ze wszystkimi zawodnikami.

ℹ️CZEKALIŚCIE NA TEN KOMUNIKAT📢Każdy z nich inny, każdy wyjątkowy. Wspólnie tworzą Stalową Armię i w komplecie potwierdzają gotowość do startów!Cieszycie się⁉️MY BARDZO‼️

Opublikowany przez Stal Gorzów Czwartek, 7 maja 2020

Po tym jak Motor Lublin poinformował o porozumieniu się z wszystkimi zawodnikami, przyszedł czas na rozmowę z prezydentem miasta, Krzysztofem Żukiem. Klub przedstawił obecną sytuację oraz cele na sezon 2020.

W związku z planowanym rozpoczęciem rozgrywek PGE Ekstraligi, w dzisiejszym dniu Prezydent Miasto Lublin Krzysztof Żuk…

Opublikowany przez Speed Car Motor Lublin Wtorek, 5 maja 2020

Spać spokojnie mogą także kibice Falubazu Zielona Góra. Klub porozumiał się ze wszystkimi zawodnikami.

PILNE!Jeden za wszystkich. #WszyscyZaFalubaz 💛💚📸 DariuszBiczyński.pl – fotografika kreatywna

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Czwartek, 7 maja 2020

Okres kwarantanny rozpoczął się dla zagranicznych zawodników, w tym żużlowców z zielonogórskiego klubu, czyli Martina Vaculika, Antonio Lindbaecka, Michaela Jepsena Jensena oraz Jana Kvecha.

No to rozpoczynamy kwarantannę 🏠Za pomoc w organizacji tego wyjatkowego przedsięwzięcia dziękujemy naszym…

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Piątek, 8 maja 2020

Dużo wiadomości otrzymywali kibice MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Przez dłuższy okres zanosiło się, że w klubie nie zobaczymy Nickiego Pedersena. Duńczyk jednak porozumiał się z grudziądzkimi działaczami. Podpis pod aneksem finansowym złożył także Kenneth Bjerre.

✍️ Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre zostają z nami! Duńczycy podpisali aneksy dotyczące renegocjacji kontraktów na sezon 2020!⤵️⤵️⤵️

Opublikowany przez GKM Grudziądz S.A. Wtorek, 5 maja 2020

Do ostatnich chwil nie było wiadomo czy w mieście z nad Wisły pozostanie Przemysław Pawlicki. Ostatecznie kwadrans przed północą, w ostatnim dniu okienka transferowego, udało się zawrzeć porozumienie.

✍️ To był bardzo długi czwartkowy wieczór, ale oficjalnie możemy potwierdzić: mamy komplet porozumień z naszymi zawodnikami!⤵️⤵️⤵️

Opublikowany przez GKM Grudziądz S.A. Czwartek, 7 maja 2020

Zostając jeszcze na chwile przy grudziądzanach, sprawdziliśmy przygotowania Nickiego Pedersena do okresu kwarantanny.

Så går turen i morgen tidlig til polen vi er ved og have pakket alt grej og alt det private man nu kan få med 🤦🏻🙆🏼‍♂️🏋🏻‍♂️🛴🚴🏼🚐🚗 5 uger i polen måske længere hvem ved 🤷🏻☀️🤣

Opublikowany przez Nickiego Pedersena Czwartek, 7 maja 2020

 

Kamil Szyszkowski