Fleszem z PGEE (26): nowe zasady i terminarz rozgrywek, kluby kompletują się „na nowo”

W ostatni czwartek poznaliśmy Regulamin Sanitarny PGE Ekstraligi (link TUTAJ), który określa szczególne zasady organizowania meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w reżimie sanitarnym. Sezon 2020 ruszy 12 czerwca. Nieco wcześniej poznaliśmy też odmieniony terminarz PGE Ekstraligi (link TUTAJ). To oznacza, że w klubach praca wre.

FOGO Unia Leszno, podobnie jak reszta klubów PGE Ekstraligi przygotowuje się do startu rozgrywek w zupełnie nowych i wyjątkowych okolicznościach. Mistrzowie Polski wystosowali więc oświadczenie w kierunku swoich kibiców.

Drodzy Kibice❗Rozgrywki PGE Ekstraligi w sezonie 2020 na ten moment będą odbywać się bez udziału publiczności….

Opublikowany przez Unia Leszno Środa, 29 kwietnia 2020

Treningi indywidualne kontynuuje natomiast Piotr Pawlicki.

BETARD Sparta Wrocław ciągle wspiera będących na kwarantannie. W #HomeEducation przyszedł czas na lekcję WF-u z Mariuszem Cieślińskim.

#HomeEducation z WTS Sparta Wrocław :)Dziś lekcja WF-u! A któż poprowadziłby ją lepiej niż nasz trener przygotowania fizycznego Mariusz Cieśliński?Gotowi na porządny wycisk? 🏋️‍♂️

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Czwartek, 30 kwietnia 2020

W ćwiczeniach nie ustają zawodnicy BETARD Sparty Wrocław. Maciej Janowski pamięta choćby o gimnastyce.

Obecnie trwają także renegocjacje nowych warunków kontraktowych z zawodnikami. Po pierwszych informacjach o porozumieniu z Pawłem Przedpełskim, ELTROX Włókniarz ostatecznie dograł kontrakty ze swoimi liderami: Jasonem Doylem, Fredrikiem Lindgrenem i Leonem Madsenem. Również Duńczyk, w dość dosadny sposób dał znać o swoim przywiązaniu do polskiego klubu.

Podobne informacje w minionym tygodniu napłynęły z Gorzowa Wielkopolskiego. Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik zostaje w MOJE BERMUDY Stali Gorzów.

Mamy to!Bartosz Zmarzlik #95 i prezes Marek Grzyb doszli do porozumienia, aneks do kontraktu podpisany, czekamy na 14 czerwca 🥰Może być lepszy początek majówki?

Opublikowany przez Stal Gorzów Piątek, 1 maja 2020

W międzyczasie bardzo przyjemną (i ważną!) z gorzowskiego klubu, paczkę odebrał Szymon Woźniak.

Takie paczki dają więcej radości niż 🎁 pod 🎄 🙃

Opublikowany przez Stal Gorzów Sobota, 2 maja 2020

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra, podobnie jak ich koledzy z innych klubów nie próżnują. Start PGE Ekstraligi coraz bliżej, więc kto może szuka okazji do jazdy. Taką ma oczywiście Słowak Martin Vaculik, który trenował ostatnio w Żarnowicy.

Martin Vaculik trenował na torze w Zarnovicy 💪#HejHejFalubazVaculik Racing Team

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Piątek, 1 maja 2020

Sam klub Zielonej Górze cały czas wspiera swoich kibiców i zapewnia o swojej tęsknocie.

#HejHejFalubazTęsknimy za Wami Falubazy 💛💚

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Czwartek, 30 kwietnia 2020

W Grudziądzu trwa tydzień z Przemysławem Pawlickim, który nie tylko przejął klubowe social media, ale też spotkał się na internetowym czacie z kibicami MRGARDEN GKM-u.

W czwartek swoje 34. urodziny obchodził kapitan drużyny Krzysztof Buczkowski, który ciągle czeka na rozpoczęcie nowego sezonu. Czas jest dla niego nieubłagany.

View this post on Instagram

A post shared by Krzysztof Buczkowski (@buczekspeed277) on

Ważna informacją z Grudziądza jest również pomiar nowego owalu przy ul. Hallera 4. Od tego momentu miejscowy tor mierzy 355 metrów. To również oznacza, że niebawem będziemy mieć nowego rekordzistę!

ℹ️ Na Hallera 4 wykonano pomiary grudziądzkiego toru po zimowej modernizacji, który został skrócony o 24 metry. Nowa długość naszego toru wynosi 355 metrów.

Opublikowany przez GKM Grudziądz S.A. Środa, 29 kwietnia 2020

W Rybniku żużlowi kibice umilają sobie czas oczekiwania na start sezonu zagadkami z przeszłości. Fani Andzejsa Lebedevsa najpewniej poniższą zagadkę uznali za zbyt łatwą.

Władze ROW-u Rybnik myślą jednak tez o sprawach poważnych. Na krótkim filmie prezes klubu Krzysztof Mrozek zwraca się do kibiców o pomoc i zrozumienie. – Sezon, który damy radę przeżyć i przetrwać, ale pod warunkiem, że znajdziemy zrozumienie w oczach naszych kibiców. Apelujemy do nich i prosimy: nie oddawajcie zakupionych wcześniej karnetów. Niech będą one Waszym ogromnym wkładem w ratowanie klubu, jego legendy – powiedział sternik klubu.

Na koniec zaglądamy do Lublina. Tam przygotowania idą pełna parą, a jej częścią są także ważne spotkania, takie jak to z Wojewodą Lubelskim. Lechem Sprawką. Głównym tematem rozmów było przede wszystkim odpowiednie przygotowanie spotkań PGE Ekstraligi w Lublinie pod kątem sanitarnym.

Rafał Martuszewski