Fleszem z #PGEE (21): Przygotowania do sezonu na ostatniej prostej

W powietrzu wyraźnie czuć zbliżającą się wiosnę, a co za tym idzie coraz bliżej do upragnionego początku ligowego sezonu. Na większości stadionów PGE Ekstraligi zawodnicy odbyli już pierwsze jazdy, jednak pogoda dała o sobie znać. Końcowe odliczanie czas więc zacząć! Podsumowanie tygodnia przygotował Michał Rostek.

Na torze beniaminka PGE Ekstraligi SPEED CAR Motoru Lublin jeszcze nie słychać warkotu motocykli, ale przygotowania toru są już na ostatniej prostej. Jeśli aura pozwoli, pierwsi zawodnicy zaprezentują się w najbliższą niedzielę (17 marca). W Lublinie pojawił się już również Andreas Jonsson.

Niestety deszczowa pogoda dała o sobie znać w Grudziądzu, gdzie odwołany został piątkowy trening. Znamy już jednak szczegóły prezentacji drużyny MRGARDEN GKM Grudziądz, która odbędzie się 22 marca o godz. 19:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej na grudziądzkim osiedlu Lotnisko.

W Gorzowie na finiszu są już przygotowania do XVI Memoriału Edwarda Jancarza, który odbędzie się w ostatnią niedzielę marca. Poznaliśmy już to, jak będą wyglądać statuetki dla najlepszych zawodników turnieju.

Z kolei kibice GET WELL Toruń oczekują już pierwszego spotkania towarzyskiego z TŻ Ostrovia. Odwołany został niedzielny mecz kontrolny z drużyną z Ostrowa, jednak na torze pojawili się zawodnicy, między innymi wielka nadzieja duńskiego żużla – Tim Sorensen. Poznaliśmy również nowego kapitana drużyny. Został nim Chris Holder.

Na torze BETARD Sparta Wrocław zawodnicy ciężko trenują przed pierwszym meczem, a swoją jazdą zachwycał wszystkich lider drużyny i aktualny mistrz Świata, Tai Woffinden. Coraz bliżej również do Memoriału Tomasza Jędrzejaka.

Memoriałem sezon rozpocznie również Częstochowa i miejscowy forBET Włókniarz.

To, że nie samym żużlem się żyje udowodnił Bartosz Zmarzlik, który w środę uczestniczył w meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i Liverpool FC. Czynnie natomiast piłkę kopał Maciej Janowski.

Wyjazdu na tor nie podejmuje się jeden z liderów forBET Włókniarza Częstochowa. Leon Madsen, bo o nim mowa, poinformował, że nie wyjedzie na tor przed 15 marca. Pochwalił się jednak swoją sylwetką w mediach społecznościowych.

Janusz Kołodziej trenował natomiast na torze motocrossowym.

Ostatnie dni przed rozpoczęciem sezonu to okazja do dłuższych spotkań rodzinnych. Artem Laguta świętował pierwszą rocznicę urodzin swojej córeczki.

Michał Rostek