Fleszem z #PGEE (19): Zawodnicy wyjechali na zagraniczne tory, a na polskich przygotowania idą pełną parą. Pechowy początek marca dla Grzegorza Zengoty

Korzystając z dobrej pogody, zawodnicy PGE Ekstraligi poszukują jazd na torach poza granicami Polski, niektórzy jeszcze trenują na motocrossie. Pechowo dla Grzegorza Zengoty zakończył się trening na torze w Hiszpanii, który odniósł kontuzję. Na torach najlepszej żużlowej ligi świata prace przygotowawcze nabrały rozpędu. Podsumowanie żużlowego tygodnia przygotował Krzysztof Frączek.

Bartosz Zmarzlik, podobnie jak Patryk Dudek, po raz pierwszy wyjechali na tor w niemieckim Wittstock. Dla zielonogórzanina był to ważny dzień, ponieważ były to jego pierwsze kółka po kontuzji.

Z kolei nowy zawodnik Falubazu Zielona Góra, Martin Vaculik skorzystał z uprzejmości rodziny Pavlic i trenował w chorwackim Gorican.

Z pierwszego treningu na torze w Wittstock zadowolony był również Niels Kristian Iversen.

Przemysław Pawlicki i Maciej Janowski w tym tygodniu postawili na wspólne treningi na motocrossie. Razem z rodziną i znajomymi spędzają czas na północy Włoch.

Żużlowcy FOGO Unii Leszno w czwartek zakończyli obóz przygotowawczy w Lloret de Mar.

Na ekstraligowych torach prace ruszyły pełną parą. Toromistrzowie przygotowują nawierzchnię, natomiast w Lesznie rozpoczął się montaż dmuchanych band.

FOGO Unia Leszno podała pełną obsadę 69. Memoriału Alfreda Smoczyka, który odbędzie się 24 marca na leszczyńskim torze.

Stal Gorzów w mediach społecznościowych pochwaliła się liczbą sprzedanych całorocznych wejściówek.

Zarząd ZKŻ SSA poinformował, że osiągnięto porozumienie, na mocy którego Miasto Zielona Góra zostanie akcjonariuszem spółki prowadzącej klub.

W piątkowy wieczór z Hiszpanii napłynęły doniesienia o kontuzji Grzegorza Zengoty. Nowy zawodnik SPEED CAR Motoru Lublin pechowo upadł na torze motocrossowym i doznał złamania prawej nogi. Żużlowiec jest już po pierwszym zabiegu. Grzegorzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na tor!

Krzysztof Frączek